МАТЕРІАЛИ 2017 РОКУ

17 окт. 2017 г.

 

Ю.Е.Тимофєєвпродюсер театру, к.т.н., доцент

   Кожен з нас мріє про затишний дім, про комфортне середовище. Але, як свідчить практика багатьох поколінь для цього іноді не так вже багато треба - просто взяти та зробити. Не перекладати все на владу, а потім стогнати на кухні: яка ж ця влада злочинна, вона не думає про людей. А почати із себе, з власних ідей та дій не пробували?

              11.10.2017р. якраз і було святом самостійності та креативності. За пропозицією самоврядної ініціативної групи "РУСАНІВКА - КОМФОРТНИЙ ОСТРІВ",  європейського культурного центру "КРАКІВ" та шоу-театру "КРИЛА АНГЕЛА"  у приміщенні колишнього кінотеатру "КРАКІВ" (Русанівська набережна, 12) відбулася значна мистецька подія - концерт "ВІДНОВИМО РУСАНІВКУ РАЗОМ!". Концерт являв собою частину фестивалю "РУСЯ-ФЕСТ" і був присвячений презентації шости громадських проектів, що були висунуті активов мікрорайону в рамках міської прграми "ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ УЧАСТІ м.КИЄВА, 2018". Приємно, що активну роль в цьому заході відіграло місцеве шкільне самоврядування. Власне сам концерт мав ознаки конкурсу художньої самодіяльності між школами (учасниками були гімназія №136, СЗШ №137, СШ №182 та Русанівський ліцей), яким попередньо було видано творче завдання: художньо осмислити один з русанівських проектів (кожна школа працювала з якимось одним проектом).

          Скажімо відразу: з поставленним завданням учні справилися; номери, які вони показали на великій сцені кінотеатру, віддавали свіжістью та нестандартністью мислення. Але це був конкурс, а в конкурсі завжди є переможець. Так було і на цей раз. Вельмошановне та поважне журі на чолі із депутатом Київради Олесем Маляревичем та представником ініціативної групи Юрієм Перчем присудило головний приз (екшн-відеокамеру) гімназії №136. Втім і інші школи не залишилися без подарунків (комплекти радіомікрофонів). Все це стало можливим завдяки спонсорам заходу, в якості яких виступили благодійний фонд Олеся Маляревича та фонд благоустрію та розвитку "РУСАНІВКА". Моральну підтримку організаторам концерту здійснював публічний простір "ОЦІУМ,51" . Всім їм велика подяка за їх вклад у спільну справу.

         Однак на конкурсних змаганнях концерт не зупинився. Свято нечуванної майстерності та високої культури глядачам подарували місцеві та залучені митці: патріот Русанівки, композитор-виконавець та стиліст в одній особі Андрій Іванов (у якого напередодні був великий благодійний концерт в тому ж "КРАКОВІ"), майстер української пісні Ігор Якубовський, видатний фахівець хорового співу Тамара Кармазіна (всі троє - члени журі). Не відставали від них і творчі колективи, а саме: народний художній колектив ансамбль танцю "НЬЮ-АНС" (художні керівники - О. та В.Товбер), хор хлопчиків "СОКОЛЯТА" (хормейстер - Н.Лазарева), ансамбль бального танцю "МАТАДОР" (художні керівники - О. та Е.Абрашекови),  шоу-театр КНУБА "КРИЛА АНГЕЛА" та збірна КНУБА з танцювальної аеробіки (старший тренер - А.Бабінець). Справжнею прикрасою заходу стали вокальні номери досвідчених актрис  та неперевершених красунь театру Олени Шевчук та Анастасії Шуляк. А про комічну пародію на проект про відеокамери у виконанні Олени Шевчук, Лесі Снісаренко, Віталія Пастуха, Івана Тачки (і десь там позаду - автор цих рядків) я взагалі мовчу: шквал глядацьких оплесків - краща оцінка номеру, ніж будь-які слова. Додаткову насолоду для аудиторіїї створила балетмейстер збірної КНУБА з танцювальної аеробіки - Єлізавета Уткіна, подарувавши глядачам незабутній сольний танок у власному виконанні. Окрему подяку заслуговують звукорежисери Олександр Россол та Артем Муравьов, а так само відеооператор Богдан Яновіч. Без іх майстерності шоу наврядчи відбулося.

            Під час концерту трапилися кілька імпровізацій (зокрема в певний момент Олена Шевчук та Віталій Пастух почали вальсувати на сцені, що не було передбачено сценарієм). Однак всі ці речі не тільки не погіршили враження від заходу, а  ще й додали до нього певного шарму. Взагалі, захід можна вважати вдалим. Сподіваємося, що він додасть голоси в копілку презентованих ним громадських проектів. Бо завдання щодо культурного виховання молоді та залучення її до будівництва держави він вже виконав. І в цьому велика заслуга всіх, хто приймав в ньому участь: від учнів до дорослих.

https://youtu.be/TA3i6ErBmzU  (ЧАСТИНА  ПЕРША)

https://youtu.be/H8IfdMQEXhY   (ЧАСТИНА  ДРУГА)

         

5 июн. 2017 г.

 

Ю.Е.Тимофєєв голова СВБМ КНУБА, к.т.н., доцент  

   Мати… Матуся… Ненько… Скільки ласкавих імен придумав український народ для тієї великої жінки, яка надала кожному з нас життя! Це , майже цитата зі сценарію, як ніколи, була доречна, аби охарактеризувати зміст та атмосферу вистави, що відбулася 25.05.2017р. у головній читальній залі Київського національного університету будівництва та архітектури МОН України.Вистави, яка так і називалася «Рідна мати моя» і була присвячена Дню Матері.

    Створили цей захід добре знайомі нам персонажі, а саме: Служба волонтерства, благодійництва і милосердя КНУБА, бібліотека КНУБА, будівельний факультет, дві кафедри (політичних наук та українознавства), ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості» , шоу-театр «Крила Ангела», збірна КНУБА з танцювальної аеробіки. Крім того до них додався реабілітаційний центр «Родина» що спеціалізується на підтримці дітей с вадами психоневрологічної системи. Власне цей центр є нічим іншим як громадським об'єднанням батьків зазначених осіб. Зрозуміло що для всіх для них, і перш за все матерів, виховання таких непростих дітей є великим та неспростовним подвигом. На жаль,  достойної державної допомоги такі діти майже не отримують і все, що їм залишається, так це увага волонтерів та інших небайдужих людей.

     В той же час серед представників «Родини» є чимало талановитих особистостей. Дехто з них прийняли участь і у нашій виставі. Зокрема, вихованиця центру Олена Ставицька чудово виконала дві композиції («Моя Україна» та "Калини цвіт"), а волонтер організації Марія Барнова талановито погрузила глядачів в атмосферу запального східного танку. З теплими промовами до аудиторії звернулися директор бібліотеки університету Хілобоченко Наталя Іванівна так координатор центру Посівнич Олександра Тарасівна.

    Сама вистава розігрувалися учасниками «Крил Ангела» та збірної КНУБА з танцювальної аеробіки. Цей захід за сценарієм мав вигляд чарівного кафе, в якому відбуваються певні події. Режисером вистави знову стала студентка архітектурного факультету Анастасія Шуляк (ДАС-15), яка до того ж блискуче зіграла роль офіціантки Марини і неперевершено виконала дві композиції («Милий дім» на слова Сергія Козацького та спеціально написаний автором цих рядків кавер на пісню Гайтани «Діти світла»). Очевидним є її професійний прогрес і це не може не тішити. Суттєво зросли в акторській майстерності Злата Терзі , Іван Тачка та Олена Шевчук. Остання дуже лірично та по жіночому ніжно виконала відому пісню Олександра Морозова та Андрія Демиденка «Материн поріг». Нарівні з досвідченими акторами театру опинилася дебютанка колективу студентка будівельно-технологічного факультету Леся Снісаренко, у якої, до речі, в цей момент був день народження. Віталій Пастух спробував приміряти на себе обов'язки звукорежисера та піротехніка , з якими він впорався бездоганно.

      Окреме слово слід сказати про нашу «другу маму» Кармазіну Тамару Миколаївну. Те що вокальні номери віддавали професійністю та були на високому рівні – цілковито її заслуга. Не можна не сказати також, що наші ведучі актори Анастасія Пищик та Юрій Долгорук, які приймали участь у цій виставі, саме завдяки Тамарі Миколаївні незадовго до того потрапили на четвертий міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Світ у твоїх долонях», де посіли друге місце. Відтак, саме завдяки викладацькому досвіду зазначеного фахівця, рішучості та згуртованості театру «Крила Ангела», а так само таланту безпосередніх виконавців, наш університет здобув славу, яку не отримував вже багато років. Хоча обирати професійному журі, повірте, було з кого: склад учасників був дуже сильний, і у більшості з них в наявності кращі репетиційні умови, ніж у Насті із Юрою. Так що  для нас друге місце на такому заході рівнозначне перемозі.

   Але повернемося до вистави. Тема матері в ній була розкрита повністю, причому з різних боків: від матері, як живої людини, до образу України, як матері. Зрозуміло, що в такому контексті захід не міг обійтися без нашого давнього друга та поборника справжньої української культури Ігоря Петровича Якубовського, який ознайомив аудиторію з низкою своїх пісень. В тому числі серед них була композиція «Соняхи» , написана маестро спільно із доцентом кафедри основ архітектури та архітектурного проектування Сергієм Володимировичем Сьомкою (сценічне і’мя - Сергій Козацький). Чудове та проникливе виконання даного твору  здійснювалося вже згаданою Тамарою Миколаївною Кармазіною, рівно як і класична пісня ("Пісня про матір") на слова Бориса Олійника.

   На завершення можна сміливо констатувати, що ідея, яку театр виношував майже два роки, успішно реалізована. І реалізована, як завжди, нестандартно. Адже тема, до якої ми всі звикли, як до чогось інтимно-камерного, вперше в нашому закладі подавалася вголос та з елементами великого шоу.  Ці елементи включали в себе: і художнє задимлення сцени (працював димогенератор), і достатньо красиву та змістовну сценографію (респект і повага за це Лесі Снісаренко), і забійний  бітбокс (у виконанні дуету акторів театру- Іллі Лисенка та Іллі Твердуна), і весела сценка в стилі КВК (номер «Бюджетний відпочинок у Європі», запозичений з репертуару «Дизель-Студія» і перекладений на українську мову силами театру), і багато чого іншого. Всі вони лише додали куражу, перетворивши офіційно-пафосний, на перший погляд, захід в молодіжну подію справжнього мистецтва з національно-патріотичним, культурно-просвітницькии та соціально- благодійним змістом. Організатори вистави спромоглися на неможливе: в період коли в Україні йде запекла війна, подарувати людям майже казку, в якій бринить надія на світле майбуття.  А може це і не казка зовсім, може це і є те, чого завжди прагнула освідчена розумна людина незалежно від віку, статі, національності, тощо?  А ви як вважаете?

                                                                 02-03.06.2017р.

https://www.youtube.com/watch?v=8I7lfSSMPQk&index=29&list=PLqlOYGuieO9UUvpBPjYvEo1ipXVqdq9xx