17 окт. 2017 г.

ВІДНОВИМО РУСАНІВКУ РАЗОМ!

 

Ю.Е.Тимофєєвпродюсер театру, к.т.н., доцент

   Кожен з нас мріє про затишний дім, про комфортне середовище. Але, як свідчить практика багатьох поколінь для цього іноді не так вже багато треба - просто взяти та зробити. Не перекладати все на владу, а потім стогнати на кухні: яка ж ця влада злочинна, вона не думає про людей. А почати із себе, з власних ідей та дій не пробували?

              11.10.2017р. якраз і було святом самостійності та креативності. За пропозицією самоврядної ініціативної групи "РУСАНІВКА - КОМФОРТНИЙ ОСТРІВ",  європейського культурного центру "КРАКІВ" та шоу-театру "КРИЛА АНГЕЛА"  у приміщенні колишнього кінотеатру "КРАКІВ" (Русанівська набережна, 12) відбулася значна мистецька подія - концерт "ВІДНОВИМО РУСАНІВКУ РАЗОМ!". Концерт являв собою частину фестивалю "РУСЯ-ФЕСТ" і був присвячений презентації шости громадських проектів, що були висунуті активов мікрорайону в рамках міської прграми "ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ УЧАСТІ м.КИЄВА, 2018". Приємно, що активну роль в цьому заході відіграло місцеве шкільне самоврядування. Власне сам концерт мав ознаки конкурсу художньої самодіяльності між школами (учасниками були гімназія №136, СЗШ №137, СШ №182 та Русанівський ліцей), яким попередньо було видано творче завдання: художньо осмислити один з русанівських проектів (кожна школа працювала з якимось одним проектом).

          Скажімо відразу: з поставленним завданням учні справилися; номери, які вони показали на великій сцені кінотеатру, віддавали свіжістью та нестандартністью мислення. Але це був конкурс, а в конкурсі завжди є переможець. Так було і на цей раз. Вельмошановне та поважне журі на чолі із депутатом Київради Олесем Маляревичем та представником ініціативної групи Юрієм Перчем присудило головний приз (екшн-відеокамеру) гімназії №136. Втім і інші школи не залишилися без подарунків (комплекти радіомікрофонів). Все це стало можливим завдяки спонсорам заходу, в якості яких виступили благодійний фонд Олеся Маляревича та фонд благоустрію та розвитку "РУСАНІВКА". Моральну підтримку організаторам концерту здійснював публічний простір "ОЦІУМ,51" . Всім їм велика подяка за їх вклад у спільну справу.

         Однак на конкурсних змаганнях концерт не зупинився. Свято нечуванної майстерності та високої культури глядачам подарували місцеві та залучені митці: патріот Русанівки, композитор-виконавець та стиліст в одній особі Андрій Іванов (у якого напередодні був великий благодійний концерт в тому ж "КРАКОВІ"), майстер української пісні Ігор Якубовський, видатний фахівець хорового співу Тамара Кармазіна (всі троє - члени журі). Не відставали від них і творчі колективи, а саме: народний художній колектив ансамбль танцю "НЬЮ-АНС" (художні керівники - О. та В.Товбер), хор хлопчиків "СОКОЛЯТА" (хормейстер - Н.Лазарева), ансамбль бального танцю "МАТАДОР" (художні керівники - О. та Е.Абрашекови),  шоу-театр КНУБА "КРИЛА АНГЕЛА" та збірна КНУБА з танцювальної аеробіки (старший тренер - А.Бабінець). Справжнею прикрасою заходу стали вокальні номери досвідчених актрис  та неперевершених красунь театру Олени Шевчук та Анастасії Шуляк. А про комічну пародію на проект про відеокамери у виконанні Олени Шевчук, Лесі Снісаренко, Віталія Пастуха, Івана Тачки (і десь там позаду - автор цих рядків) я взагалі мовчу: шквал глядацьких оплесків - краща оцінка номеру, ніж будь-які слова. Додаткову насолоду для аудиторіїї створила балетмейстер збірної КНУБА з танцювальної аеробіки - Єлізавета Уткіна, подарувавши глядачам незабутній сольний танок у власному виконанні. Окрему подяку заслуговують звукорежисери Олександр Россол та Артем Муравьов, а так само відеооператор Богдан Яновіч. Без іх майстерності шоу наврядчи відбулося.

            Під час концерту трапилися кілька імпровізацій (зокрема в певний момент Олена Шевчук та Віталій Пастух почали вальсувати на сцені, що не було передбачено сценарієм). Однак всі ці речі не тільки не погіршили враження від заходу, а  ще й додали до нього певного шарму. Взагалі, захід можна вважати вдалим. Сподіваємося, що він додасть голоси в копілку презентованих ним громадських проектів. Бо завдання щодо культурного виховання молоді та залучення її до будівництва держави він вже виконав. І в цьому велика заслуга всіх, хто приймав в ньому участь: від учнів до дорослих.

https://youtu.be/TA3i6ErBmzU  (ЧАСТИНА  ПЕРША)

https://youtu.be/H8IfdMQEXhY   (ЧАСТИНА  ДРУГА)