МАТЕРІАЛИ 2016 РОКУ

14 авг. 2017 г.

(Репортаж про одну виставу)

Ю.Е.Тимофєєвголова СВБМ КНУБА, к.т.н.,доцент

          Історія держави, історія народу… Без цих понять неможливий будь-який розвиток, будь-яке майбутнє. І саме тому зазначені обставини є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу як такого. Наша молодь повинна знати як достатньо віддалене минуле своєї країни , так і, тим більше, минуле майже вчорашнє. Минуле здебільшого героїчне та трагічне одночасно.

    01.12.2016р. в актовій залі Київського національного університету будівництва і архітектури МОН України пройшов черговий просвітницький захід (мюзикл «ЗАГРАВА НОВОГО ЖИТТЯ»)  з тих, що стали в нашому закладі типовими. І організатори його також традиційні-Служба волонтерства , благодійництва й милосердя КНУБА, будівельний факультет КНУБА, дві кафедри КНУБА (українознавства та політичних наук), ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості», шоу-театр КНУБА «Крила Ангела» та збірна КНУБА з танцювальної аеробіки. Спонсорами заходу виступили: адміністрація університету, декан БФ КНУБА , проф. Г.М.Іванченко та завідувач кафедри політичних наук, проф. Є.В ПерегудаНовинкою заходу стало те, що вперше він здійснювався відповідно до державних планів (на виконання Указу Президента України №436 ∕ 2016 від 06.10.2016р.) і присвячувався Дню Гідності та Свободи. В іншому все було як завжди: і високий рівень сценічного продукту, і талановита гра акторів, і повна відсутність, бодай, хоч якогось натяку на те , що член Наглядової Ради КНУБА , народний артист України П.П.Мага називав «схильністью до гумконвоїв» і що в основі своїй є ознакою художньої та суспільної незрілості ( на жаль , у декого з наших колег такі речі ще трапляються). І планка патріотичної свідомості була продемонстрована організаторами також високою, що не може не тішити. Цей факт є важливим, зважаючи на те, що  офіційними службами КНУБА (ЦКД та виховний відділ університету) ПОВНІСТЬЮ ПРОВАЛЕНА (не побоюся цього слова) робота з національно-патріотичного виховання молоді (питання: а навіщо тоді МОН України приймає відповідну Концепцію розвитку ?!!). Якщо ми йдемо в Європу, то повинні йти туди зі своїм культурним багажем, а не з американським   або , не дай тобі  Боже, російським.  Тим більше, що нам є чим пишатися, починаючи від козацьких пісень, і закінчуючи сучасними зразками мистецтва.

          Не може не тішити і та обставина, що готуючи захід, його автори згадали про героя Небесної Сотні, студента архітектурного факультету КНУБА Олександра Плєханова , трагічно загиблого під час Революції Гідності. Подію присвятили і йому також. Більш того, сам зміст вистави мав вигляд художнього осмислення останніх днів життя цієї людини. Можна також сказати, що Саша став прототипом головного героя заходу. А почався вечір з виступу київського барда Бориса Кесельмана, що виконав пісню «Чумацький шлях» на слова  професора кафедри міського будівництва Є.О. РейценаЗгодом автор цих рядків зачитав вірша іншого викладача КНУБА, учасника трупи театру С.В. Козацького (Сьомки) («Вставай , Україно!») , після чого слово було надане проректору КНУБА , проф. А.М. Станкевичу, який у своєму виступі відмітив важливість подібних зустрічей з точки зору розвитку освіти та суспільних відносин.             

        Слід звернути  особливу увагу на те, що реалізовували виставу (достатньо складну і за змістом, і за технікою) в основному студенти. І зробили вони це професійно і креативно. Проявила себе як талановитий режисер і не менш талановита співачка Анастасія Шуляк (1-й курс архітектурного факультету, дебютанка театру). Талановито та яскраво зіграли свої ролі Злата Терзі, Віталій Пастух, Олена Шевчук та Іван Тачка (всі-2-й курс, будівельний факультет, дебютанти театру), хоча , наприклад, у Івана не все клеїлося на репетиціях. Але в потрібний момент хлопець зібрався і «вистрелив».  Щодо Віталія та Олени, то вони проявили себе не тільки як актори. Стримане та мужнє виконання Віталієм пісні «Не спи, моя рідна земля» (репертуар гурту «Мандри») та по жіночому ніжне виконання Оленою народного твору «Ой у вишневому саду» варті поваги та пошани.

             Не відставали від юних театралів і більш досвідчене покоління. Як завжди була на висоті художній керівник «Крил Ангела» Анастасія ПищикЇї балада «Три зорі» (репертуар Еріки) виконувалася особливо проникливо та зворушливо. Не менш цікаво була подана і інша пісня («Пообіцяй мені»), яку Настя заспівала під гітарний супровід Юрія Долгорука (музиканта театру). Щодо збірної КНУБА з танцювальної аеробіки , то дівчата цього колективу також проявили себе , талановито передавши весь трагізм ситуації під музику неофіційного гімну Майдану (лемківська пісня «Пливе кача»).

              Хотілося б винести окрему подяку заступнику директора ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості», одному з тренерів театру, відомому композитору та діячу культури, співпродюсеру та музичному редактору вистави Ігореві Петровичу Якубовському , пісні якого склали основу програми заходу.  Митець продемонстрував прем’єру- композицію «Пісня про козаків», яку він написав спільно з автором цих рядків, і яка без перебільшення стала візитною карткою всієї вистави. В новій (електронній) обробці прозвучали такі його відомі твори як «Євдокія», «Іордань», «Серце Нігояна», «Кіборги». Особливою ніжністю повіяло від твору на слова Ліни Костенко «Двори стоять у хуртовині айстр», який під супровід маестро блискуче заспівала студентка коледжу Даша Вакуло (частий гість в заходах театру). Цілу низку яскравих та змістовних пісень Ігор Петрович виконав  спільно зі своїм колегою та побратимом, співучасником дуету «Простір музики» Сергієм Миколайовичем Морозом, зокрема, вже відому слухачам гумористичну композицію «Глобус України» (репертуар Тризубого Стаса). Виступ дуету сміливо можна охарактеризувати як професійний мастер-клас, якого так не вистачає нашій молоді.

            На теплі слова заслуговує також і ще один співпродюсер мюзиклу-Тамара Миколаївна Кармазіна-, яка доклала чималих зусиль до підвищення майстерності театралів, але в самий останній момент несподівано захворіла і тому, на жаль, не змогла особисто прийняти в заході участь Не можна не відмітити, так само, наполегливу працю технічної служби вистави, а саме: звукорежисерів Олександра Саліцького та Володимира Вільчинського, режисера зі світла Володимира Івановича Куриленка  та відеооператора Аню Не-Ту. За підтримку хотілося б подякувати начальника відділу ІОЦ КНУБА Володимира Андроніковича Чахояна. Також організатори дякують ректорату університету ( в особі ректора КНУБА , проф. Кулікова П.Мта першого проректора КНУБА Чернишева Д.О.) та всім спонсорам заходу.

           На завершення необхідно відмітити незадовільну роботу кураторів університету, деяких деканатів, виховного відділу (завідувач-О.В.Бєлозьорова) та ЦКД КНУБА (директор-С.В.Шароградська) (останні зовсім проігнорували виставу, чим зухвало проявили і неповагу до акторів, і антидержавницьку позицію, і невдячність героям Небесної Сотні). Відомо, що низька наповненість аудиторії є причиною тієї обставини, що суспільство втрачає глядачів, молодь. А відсутність національно-патріотичного виховання призведе до того, що ми втратимо державу, про яку мріяли тисячі поколінь багатостраждалого народу.   Чи не занадто висока ціна за бездіяльність?

                                                                              03.12.2016р.

https://www.youtube.com/watch?v=7tCYWaSvtpk&list=PLqlOYGuieO9UUvpBPjYvEo1ipXVqdq9xx&index=10

 

6 авг. 2017 г.

 

(Замітка з місця подій)

Ю.Е.Тимофєєв,  голова СВБМ КНУБА, продюсер  шоу-театру КНУБА «Крила ангела»

І.П.Якубовський, заступник директора з навчально-виховної роботи  ДВНЗ «Київський коледж  легкої промисловості»

     В КНУБА (Київському Національному Університеті Будівництва і Архітектури) 27-го квітня о 15.20 у відремонтованій актовій залі закладу, відбулася значна подія- концерт духовно-патріотичної пісні «Дорогі ви мої, Українці !». Програма була складена з пісень композитора та виконавця, заступника директора з навчально-виховної роботи ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості» Якубовського Ігоря Петровича. Захід був підготовлений самим автором, шоу-театром університету  «Крила ангела» , а так само студентами коледжу.  Співорганізаторами та вдохновителями шоу були також Служба волонтерства, благодійництва й милосердя КНУБА (голова-Юрій Едуардович Тимофєєв), бібліотека КНУБА (директор-Наталія Іванівна Хілобоченко), будівельний факультет КНУБА (декан-Григорій Михайлович Іванченко), кафедра українознавства КНУБА (завідувач- Лариса Юріївна Дикарева) та кафедра політичних наук КНУБА (завідувач- Євген Вікторович Перегуда). Концерт відбувся за фінансової підтримки та протекторатом адміністрації університету. Незважаючи на позитивність настрою в цілому , він не обійшовся без достатньо сумних моментів. Адже за декілько діб до цього з життя раптово пішла поважна людина, визнаний фахівець в галузі вищої освіти, член багатьох впливових інституцій , колишній ректор КНУБА , професор , доктор технічних наук Анатолій Михайлович Тугай. Людина , яка всю свою долю присв’ятила університету, дбала про нього як могла  і залишила після себе значну наукову спадщину та добру і щиру пам’ять. Учасники та глядачи заходу помянули Анатолія Михайловича хвилиною мовчання.

               Офіційну частину концерту відкрив діючий ректор КНУБА, доктор економічних наук, професор Петро Мусійович Куліков , який подякував організаторам шоу за їх наполегливу працю і відмітив важливість подібних заходів в майбутньому. Згодом, директор бібліотеки КНУБА Наталія Іванівна  Хілобоченко в своєму співвиступі звернула увагу зали на те , що невід’ємною частиною концерту стала виставка бібліотеки «Весна іде, весні дорога» , складена з творів співробітників університету. Всі вони (співробітники) з приводу завершення виставки були нагороджені ректором квітами. Крім того, ректор дав публічне доручення матеріально заохотити призерів за рахунок університету. Завершаючим акордом офіційної частини стало нагородження адміністрацією вузу учасників концерту. Лауріатами ректорських грамот стали як студенти , що приймали участь в організації й проведенні концерту , так і їх старші товариші (директор коледжу, кандидат технічних наук, доцент, викладач-методист Ганна Володимирівна Щуцька, її заступник Ігор Петрович Якубовський, співробітник Штабу цивільної оборони КНУБА Тамара Миколаївна Кармазіна, начальник відділу ЦІТ КНУБА Володимир Андронікович Чахоян  ).

               Мета концерту була в тому , аби показати величезну палітру образів та почуттів відображених у витонченій українській поезії (як визнаних майстрів слова (Т.Шевченко, В.Стус, Р.Радишевський, О.Олесь і інші), так і талановитих аматорів (С. Козацький (Сьомка))), яку майстерно поклав на ноти, Ігор Якубовський. Але найбільше хочеться відзначити старання і талант студентів які досить професійно та проникливо донесли кожну пісню до слухача. Це виглядало особливо помітно у виступах як акторів театру ( художній керівник колективу Анастасія Пищик , її колеги Ірина Красовська та Вікторія Масло) , так і гостей з коледжу (Даша Вакуло, Деніс Фелько). Неперевершена в своїй грації та плавності рухів була беззмінний хореограф-балетмейстер збірної КНУБА з танцювальної аеробіки Надія Кухнюк, яка під чудову ліричну пісню Ігоря Якубовського «Метелики» зорганізувала не менш чудову та зворушливу хореографічну замальовку. Часто-густо здавалося , що оті метелики , про які співав автор, ожили і порхають десь у залі.

                Впевнено проявили себе в даному концерті і  дебютанти театру в особі першокурсника Іллі Лисенка , який приголомшив всіх своїм талановитим та багатогранним бітбоксом. Участь цього хлопця у Кубку КВК КНУБА , що відбувся за пару тижнів до нашого шоу , не пройшла для нього даром. Реакція зали –тому підтвердження.

                 Кажучі про концерт Якубовського , не можна не відмітити зусилля та талант більш дорослої складової . Вперше в стінах нашого університету пролунав чарівний, казковий та неповторний голос колишнього заступника директора Національної капели бандуристів України , професійної співачки-бандуристки, досвідчаного педагога , відданого своїй землі, лаурета багатьох конкурсів Тамари Миколаївни Кармазіної. Доля склалася так , що в силу певних причин , її занесло попутним вітром в наші пенати, чим вуз має по праву гордитися. Адже такі люди , як пані Тамара та пан Ігор , - це перлини вітчизняної культури, справжні патріоти України, душа нашого народу. Душа , без якої будь-який народ мертвий. І це треба шанувати та плекати.

              Завітав на вогник і постійний гість заходів «Крил…»- професор кафедри міського будівництва , самодіяльний , але від того не менш талановитий , поет та громадський діяч Євген Олександрович Рейцен. Його віршована замальовка про жіноче щастя та природну красу була на цьому святі, як ніколи, доречною. Адже , не слід забувати , що сам концерт позиціонувався  як захід , який присв’ячений весні, жінкам та коханню.  Дана тема витримувалася під час заходу , хоча разом з тим звучали і пісні патріотичної тематики. Одну з них ( «Іордань,2014» ) автор присв’ятив герою Майдану, загиблому студенту архітектурного факультету КНУБА Саші Плєханову. І це було зворушливо та символічно.             
         Концерт ще раз підкреслив особливість пісенних традицій української землі, та невичерпні можливості бездонної людської душі. Присутні студенти, викладачі та інші слухачі в залі, отримали велику естетичну та духовну насолоду від переглянутого на сцені, незабутнього дійства. Відчуте не розумом , а скоріше серцем, підсилювалось талановитим конферансом у виконанні постійних ведучих театру- впевненого Влада Чмутова і неперевершених красунь - Ані Мельник та Ірини Красовської. В цьому конферансі серьозні теми органічно поєдналися з юнацькою щирістю та креативом. А відтак , Україна , назло ворогам , не тільки не вмерла, вона живе та буде жити!

          Проведення концерту стало би неможливим без неповторного та душевного оформлення сцени художником театру чарівною Альоною Шевченко , а так само без професійно налаштованого звуку , що було здійснено завідувачем відділу культмасової роботи ЦКД КНУБА Володимиром Івановичем Куриленко та головним звукорежисером театру Володимиром Вільчинським. Фотозйомку забезпечувала неповторна та тендітна фотограф театру Анастасія Лисоконь , а відео знімалося зусиллями неї же та начальника відділу ЦІТ КНУБА  Володимира Андроніковича Чахояна. Всім їм найщиріші подяки та побажання надхнення на майбутнє. Адже ми не збираємося залишатися на досягненому і впевнено дивимося уперед!

P.S.: Організатори шоу висловлюють подяку ректору КНУБА, доктору економічних наук, професору Петру Мусійовичу Кулікову , першому проректору КНУБА, кандидату технічних наук, доценту Денісу Олеговичу Чернишеву   та директору ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості», кандидату технічних наук, доценту, викладачу-методисту Ганні Володимирівні Щуцькій за їх підтримку в організації та проведенні концерту на належному рівні.

https://www.youtube.com/watch?v=xOtVJPzgo8o&list=PLqlOYGuieO9UUvpBPjYvEo1ipXVqdq9xx&index=9