6 авг. 2017 г.

ДОРОГІ ВИ МОЇ , УКРАЇНЦІ ! (передрукування матеріалів 2016 року)

 

(Замітка з місця подій)

Ю.Е.Тимофєєв,  голова СВБМ КНУБА, продюсер  шоу-театру КНУБА «Крила ангела»

І.П.Якубовський, заступник директора з навчально-виховної роботи  ДВНЗ «Київський коледж  легкої промисловості»

     В КНУБА (Київському Національному Університеті Будівництва і Архітектури) 27-го квітня о 15.20 у відремонтованій актовій залі закладу, відбулася значна подія- концерт духовно-патріотичної пісні «Дорогі ви мої, Українці !». Програма була складена з пісень композитора та виконавця, заступника директора з навчально-виховної роботи ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості» Якубовського Ігоря Петровича. Захід був підготовлений самим автором, шоу-театром університету  «Крила ангела» , а так само студентами коледжу.  Співорганізаторами та вдохновителями шоу були також Служба волонтерства, благодійництва й милосердя КНУБА (голова-Юрій Едуардович Тимофєєв), бібліотека КНУБА (директор-Наталія Іванівна Хілобоченко), будівельний факультет КНУБА (декан-Григорій Михайлович Іванченко), кафедра українознавства КНУБА (завідувач- Лариса Юріївна Дикарева) та кафедра політичних наук КНУБА (завідувач- Євген Вікторович Перегуда). Концерт відбувся за фінансової підтримки та протекторатом адміністрації університету. Незважаючи на позитивність настрою в цілому , він не обійшовся без достатньо сумних моментів. Адже за декілько діб до цього з життя раптово пішла поважна людина, визнаний фахівець в галузі вищої освіти, член багатьох впливових інституцій , колишній ректор КНУБА , професор , доктор технічних наук Анатолій Михайлович Тугай. Людина , яка всю свою долю присв’ятила університету, дбала про нього як могла  і залишила після себе значну наукову спадщину та добру і щиру пам’ять. Учасники та глядачи заходу помянули Анатолія Михайловича хвилиною мовчання.

               Офіційну частину концерту відкрив діючий ректор КНУБА, доктор економічних наук, професор Петро Мусійович Куліков , який подякував організаторам шоу за їх наполегливу працю і відмітив важливість подібних заходів в майбутньому. Згодом, директор бібліотеки КНУБА Наталія Іванівна  Хілобоченко в своєму співвиступі звернула увагу зали на те , що невід’ємною частиною концерту стала виставка бібліотеки «Весна іде, весні дорога» , складена з творів співробітників університету. Всі вони (співробітники) з приводу завершення виставки були нагороджені ректором квітами. Крім того, ректор дав публічне доручення матеріально заохотити призерів за рахунок університету. Завершаючим акордом офіційної частини стало нагородження адміністрацією вузу учасників концерту. Лауріатами ректорських грамот стали як студенти , що приймали участь в організації й проведенні концерту , так і їх старші товариші (директор коледжу, кандидат технічних наук, доцент, викладач-методист Ганна Володимирівна Щуцька, її заступник Ігор Петрович Якубовський, співробітник Штабу цивільної оборони КНУБА Тамара Миколаївна Кармазіна, начальник відділу ЦІТ КНУБА Володимир Андронікович Чахоян  ).

               Мета концерту була в тому , аби показати величезну палітру образів та почуттів відображених у витонченій українській поезії (як визнаних майстрів слова (Т.Шевченко, В.Стус, Р.Радишевський, О.Олесь і інші), так і талановитих аматорів (С. Козацький (Сьомка))), яку майстерно поклав на ноти, Ігор Якубовський. Але найбільше хочеться відзначити старання і талант студентів які досить професійно та проникливо донесли кожну пісню до слухача. Це виглядало особливо помітно у виступах як акторів театру ( художній керівник колективу Анастасія Пищик , її колеги Ірина Красовська та Вікторія Масло) , так і гостей з коледжу (Даша Вакуло, Деніс Фелько). Неперевершена в своїй грації та плавності рухів була беззмінний хореограф-балетмейстер збірної КНУБА з танцювальної аеробіки Надія Кухнюк, яка під чудову ліричну пісню Ігоря Якубовського «Метелики» зорганізувала не менш чудову та зворушливу хореографічну замальовку. Часто-густо здавалося , що оті метелики , про які співав автор, ожили і порхають десь у залі.

                Впевнено проявили себе в даному концерті і  дебютанти театру в особі першокурсника Іллі Лисенка , який приголомшив всіх своїм талановитим та багатогранним бітбоксом. Участь цього хлопця у Кубку КВК КНУБА , що відбувся за пару тижнів до нашого шоу , не пройшла для нього даром. Реакція зали –тому підтвердження.

                 Кажучі про концерт Якубовського , не можна не відмітити зусилля та талант більш дорослої складової . Вперше в стінах нашого університету пролунав чарівний, казковий та неповторний голос колишнього заступника директора Національної капели бандуристів України , професійної співачки-бандуристки, досвідчаного педагога , відданого своїй землі, лаурета багатьох конкурсів Тамари Миколаївни Кармазіної. Доля склалася так , що в силу певних причин , її занесло попутним вітром в наші пенати, чим вуз має по праву гордитися. Адже такі люди , як пані Тамара та пан Ігор , - це перлини вітчизняної культури, справжні патріоти України, душа нашого народу. Душа , без якої будь-який народ мертвий. І це треба шанувати та плекати.

              Завітав на вогник і постійний гість заходів «Крил…»- професор кафедри міського будівництва , самодіяльний , але від того не менш талановитий , поет та громадський діяч Євген Олександрович Рейцен. Його віршована замальовка про жіноче щастя та природну красу була на цьому святі, як ніколи, доречною. Адже , не слід забувати , що сам концерт позиціонувався  як захід , який присв’ячений весні, жінкам та коханню.  Дана тема витримувалася під час заходу , хоча разом з тим звучали і пісні патріотичної тематики. Одну з них ( «Іордань,2014» ) автор присв’ятив герою Майдану, загиблому студенту архітектурного факультету КНУБА Саші Плєханову. І це було зворушливо та символічно.             
         Концерт ще раз підкреслив особливість пісенних традицій української землі, та невичерпні можливості бездонної людської душі. Присутні студенти, викладачі та інші слухачі в залі, отримали велику естетичну та духовну насолоду від переглянутого на сцені, незабутнього дійства. Відчуте не розумом , а скоріше серцем, підсилювалось талановитим конферансом у виконанні постійних ведучих театру- впевненого Влада Чмутова і неперевершених красунь - Ані Мельник та Ірини Красовської. В цьому конферансі серьозні теми органічно поєдналися з юнацькою щирістю та креативом. А відтак , Україна , назло ворогам , не тільки не вмерла, вона живе та буде жити!

          Проведення концерту стало би неможливим без неповторного та душевного оформлення сцени художником театру чарівною Альоною Шевченко , а так само без професійно налаштованого звуку , що було здійснено завідувачем відділу культмасової роботи ЦКД КНУБА Володимиром Івановичем Куриленко та головним звукорежисером театру Володимиром Вільчинським. Фотозйомку забезпечувала неповторна та тендітна фотограф театру Анастасія Лисоконь , а відео знімалося зусиллями неї же та начальника відділу ЦІТ КНУБА  Володимира Андроніковича Чахояна. Всім їм найщиріші подяки та побажання надхнення на майбутнє. Адже ми не збираємося залишатися на досягненому і впевнено дивимося уперед!

P.S.: Організатори шоу висловлюють подяку ректору КНУБА, доктору економічних наук, професору Петру Мусійовичу Кулікову , першому проректору КНУБА, кандидату технічних наук, доценту Денісу Олеговичу Чернишеву   та директору ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості», кандидату технічних наук, доценту, викладачу-методисту Ганні Володимирівні Щуцькій за їх підтримку в організації та проведенні концерту на належному рівні.

https://www.youtube.com/watch?v=xOtVJPzgo8o&list=PLqlOYGuieO9UUvpBPjYvEo1ipXVqdq9xx&index=9