14 авг. 2017 г.

ЗАГРАВА НОВОГО ЖИТТЯ (передрукування матеріалів 2016 року)

(Репортаж про одну виставу)

Ю.Е.Тимофєєвголова СВБМ КНУБА, к.т.н.,доцент

          Історія держави, історія народу… Без цих понять неможливий будь-який розвиток, будь-яке майбутнє. І саме тому зазначені обставини є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу як такого. Наша молодь повинна знати як достатньо віддалене минуле своєї країни , так і, тим більше, минуле майже вчорашнє. Минуле здебільшого героїчне та трагічне одночасно.

    01.12.2016р. в актовій залі Київського національного університету будівництва і архітектури МОН України пройшов черговий просвітницький захід (мюзикл «ЗАГРАВА НОВОГО ЖИТТЯ»)  з тих, що стали в нашому закладі типовими. І організатори його також традиційні-Служба волонтерства , благодійництва й милосердя КНУБА, будівельний факультет КНУБА, дві кафедри КНУБА (українознавства та політичних наук), ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості», шоу-театр КНУБА «Крила Ангела» та збірна КНУБА з танцювальної аеробіки. Спонсорами заходу виступили: адміністрація університету, декан БФ КНУБА , проф. Г.М.Іванченко та завідувач кафедри політичних наук, проф. Є.В ПерегудаНовинкою заходу стало те, що вперше він здійснювався відповідно до державних планів (на виконання Указу Президента України №436 ∕ 2016 від 06.10.2016р.) і присвячувався Дню Гідності та Свободи. В іншому все було як завжди: і високий рівень сценічного продукту, і талановита гра акторів, і повна відсутність, бодай, хоч якогось натяку на те , що член Наглядової Ради КНУБА , народний артист України П.П.Мага називав «схильністью до гумконвоїв» і що в основі своїй є ознакою художньої та суспільної незрілості ( на жаль , у декого з наших колег такі речі ще трапляються). І планка патріотичної свідомості була продемонстрована організаторами також високою, що не може не тішити. Цей факт є важливим, зважаючи на те, що  офіційними службами КНУБА (ЦКД та виховний відділ університету) ПОВНІСТЬЮ ПРОВАЛЕНА (не побоюся цього слова) робота з національно-патріотичного виховання молоді (питання: а навіщо тоді МОН України приймає відповідну Концепцію розвитку ?!!). Якщо ми йдемо в Європу, то повинні йти туди зі своїм культурним багажем, а не з американським   або , не дай тобі  Боже, російським.  Тим більше, що нам є чим пишатися, починаючи від козацьких пісень, і закінчуючи сучасними зразками мистецтва.

          Не може не тішити і та обставина, що готуючи захід, його автори згадали про героя Небесної Сотні, студента архітектурного факультету КНУБА Олександра Плєханова , трагічно загиблого під час Революції Гідності. Подію присвятили і йому також. Більш того, сам зміст вистави мав вигляд художнього осмислення останніх днів життя цієї людини. Можна також сказати, що Саша став прототипом головного героя заходу. А почався вечір з виступу київського барда Бориса Кесельмана, що виконав пісню «Чумацький шлях» на слова  професора кафедри міського будівництва Є.О. РейценаЗгодом автор цих рядків зачитав вірша іншого викладача КНУБА, учасника трупи театру С.В. Козацького (Сьомки) («Вставай , Україно!») , після чого слово було надане проректору КНУБА , проф. А.М. Станкевичу, який у своєму виступі відмітив важливість подібних зустрічей з точки зору розвитку освіти та суспільних відносин.             

        Слід звернути  особливу увагу на те, що реалізовували виставу (достатньо складну і за змістом, і за технікою) в основному студенти. І зробили вони це професійно і креативно. Проявила себе як талановитий режисер і не менш талановита співачка Анастасія Шуляк (1-й курс архітектурного факультету, дебютанка театру). Талановито та яскраво зіграли свої ролі Злата Терзі, Віталій Пастух, Олена Шевчук та Іван Тачка (всі-2-й курс, будівельний факультет, дебютанти театру), хоча , наприклад, у Івана не все клеїлося на репетиціях. Але в потрібний момент хлопець зібрався і «вистрелив».  Щодо Віталія та Олени, то вони проявили себе не тільки як актори. Стримане та мужнє виконання Віталієм пісні «Не спи, моя рідна земля» (репертуар гурту «Мандри») та по жіночому ніжне виконання Оленою народного твору «Ой у вишневому саду» варті поваги та пошани.

             Не відставали від юних театралів і більш досвідчене покоління. Як завжди була на висоті художній керівник «Крил Ангела» Анастасія ПищикЇї балада «Три зорі» (репертуар Еріки) виконувалася особливо проникливо та зворушливо. Не менш цікаво була подана і інша пісня («Пообіцяй мені»), яку Настя заспівала під гітарний супровід Юрія Долгорука (музиканта театру). Щодо збірної КНУБА з танцювальної аеробіки , то дівчата цього колективу також проявили себе , талановито передавши весь трагізм ситуації під музику неофіційного гімну Майдану (лемківська пісня «Пливе кача»).

              Хотілося б винести окрему подяку заступнику директора ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості», одному з тренерів театру, відомому композитору та діячу культури, співпродюсеру та музичному редактору вистави Ігореві Петровичу Якубовському , пісні якого склали основу програми заходу.  Митець продемонстрував прем’єру- композицію «Пісня про козаків», яку він написав спільно з автором цих рядків, і яка без перебільшення стала візитною карткою всієї вистави. В новій (електронній) обробці прозвучали такі його відомі твори як «Євдокія», «Іордань», «Серце Нігояна», «Кіборги». Особливою ніжністю повіяло від твору на слова Ліни Костенко «Двори стоять у хуртовині айстр», який під супровід маестро блискуче заспівала студентка коледжу Даша Вакуло (частий гість в заходах театру). Цілу низку яскравих та змістовних пісень Ігор Петрович виконав  спільно зі своїм колегою та побратимом, співучасником дуету «Простір музики» Сергієм Миколайовичем Морозом, зокрема, вже відому слухачам гумористичну композицію «Глобус України» (репертуар Тризубого Стаса). Виступ дуету сміливо можна охарактеризувати як професійний мастер-клас, якого так не вистачає нашій молоді.

            На теплі слова заслуговує також і ще один співпродюсер мюзиклу-Тамара Миколаївна Кармазіна-, яка доклала чималих зусиль до підвищення майстерності театралів, але в самий останній момент несподівано захворіла і тому, на жаль, не змогла особисто прийняти в заході участь Не можна не відмітити, так само, наполегливу працю технічної служби вистави, а саме: звукорежисерів Олександра Саліцького та Володимира Вільчинського, режисера зі світла Володимира Івановича Куриленка  та відеооператора Аню Не-Ту. За підтримку хотілося б подякувати начальника відділу ІОЦ КНУБА Володимира Андроніковича Чахояна. Також організатори дякують ректорату університету ( в особі ректора КНУБА , проф. Кулікова П.Мта першого проректора КНУБА Чернишева Д.О.) та всім спонсорам заходу.

           На завершення необхідно відмітити незадовільну роботу кураторів університету, деяких деканатів, виховного відділу (завідувач-О.В.Бєлозьорова) та ЦКД КНУБА (директор-С.В.Шароградська) (останні зовсім проігнорували виставу, чим зухвало проявили і неповагу до акторів, і антидержавницьку позицію, і невдячність героям Небесної Сотні). Відомо, що низька наповненість аудиторії є причиною тієї обставини, що суспільство втрачає глядачів, молодь. А відсутність національно-патріотичного виховання призведе до того, що ми втратимо державу, про яку мріяли тисячі поколінь багатостраждалого народу.   Чи не занадто висока ціна за бездіяльність?

                                                                              03.12.2016р.

https://www.youtube.com/watch?v=7tCYWaSvtpk&list=PLqlOYGuieO9UUvpBPjYvEo1ipXVqdq9xx&index=10