МАТЕРІАЛИ 2015 РОКУ

14 авг. 2017 г.

Ю. ТИМОФЄЄВ, голова СВБМ КНУБА, к. т.н., доцент

                                                                     Епіграф:

                        Свет рампы театральной бьет в глаза,   

                         Доносится аплодисментов гром.

                 Нам подвести тебя, наш зритель, ну никак нельзя,

                   Ведь твое  Браво словно музыка , как сон.   

                   С тобою мы прожили много лет.

                 В них было все : и поражение, и слава.

                 Нам светит всем искусства яркий свет,

                 В котором отражается держава.

 

        Хто не любить дні народження. Питання звісно риторичне. Дні народження люблять всі. І кожен, напевне, згадає в цьому сенсі візит друзів, багато подарунків, торт зі свічками і , ясна річ, море гарного та веселого настрою. Але якщо мова йде про юбілей то це ще й підбиття проміжних підсумків за минулий період, а водночас планування на майбутнє.

       2015 рік виявився багатим на пам’ятні дати .  Одна з них (70-річчя Перемоги у ВВВ) вже пройшла ,  інша (85-річчя КНУБА) ще буде.  Втім між цими історичними подіями розмістилася досить непомітна на перший погляд (але насправді важлива для розуміння суті сучасної освіти) річ – п’ятиріччя існування шоу театру КНУБА Крила ангела. Його народження відбулося 17.11.2010 р. і співпало з Міжнародним Днем студента, який у КНУБА відомий давно і святкується щороку. Співзасновниками коллективу стали Служба волонтерства, благодійництва і милосердя КНУБА (далі- СВБМ  КНУБА, голова – к.т.н., доцент Ю.Е.Тимофєєв), деканат будівельного факультету КНУБА (заступник декана з виховної роботи на той час – к.т.н., доцент Н.І.Нікогосян, згодом у другій половині 2012р. її замінила к.ек.н., доцент Ю.Б.Чернявська), а так само студентська організація цього ж факультету (головою студради тоді булла Д.Багнева, а безпосереднім ініціатором створення команди про яку йде мова – М.Гринкевич  ( дівоче прізвище Андрухів) . Першим художнім керівником театру була призначена представник студентства  - М. Гринкевич, першими звукорежисерами – С.Гринкевич та Д.Овчаренко.  Щодо  представників  СВБМ та деканату, то вони взяли на себе  функції співпродюсерів колективу.

         Спочатку ніхто не прогнозував якихось значних зрушень. Театр був створений спеціально під серію конкурсних концертів Прокинься та співай, в якій він,між іншим, зайняв одне з призових місць. Але вже на весні  2011 р. стало зрозуміло, що Крилам…”  потрібен простір ( рамках  виключно ЦКД-шних заходів їм було занадто тісно.  Оскільки в цей же час коллектив отримав від спонсорів  незалежну музичну апаратуру він одночасно отримав і можливості  для створення власних заходів. І їх поява не забарилася. Насамперед театр прийняв участь в заході  Обрії надхнення  (поетичний вечір ініційований бібліотекою КНУБА),згодом виступив  співорганізатором патріотично-виховної акції Цих днів не змовкне слава з полів великих битв, що була присвячена 70- річчю початку  ВВВ. Ця акція проводилася під егідою МОН України та Організації  ветеранів України і здійснювалася силами театру та його засновників.

        Починаючи з 2012р. Крила ангела  переживають свій розквіт. Два фільми  (один з них документальний, інший має ознаки мюзиклу), дві вистави        (в стилі того ж самого мюзиклу), понад двох десятків кліпів  , півтора десятка  концертів – це все власні здобуткм колективу, не рахуючи окремих виступів на запрошення інших організаторів. За цей час змінилося два художніх керівника (спочатку  І.Котлярова зайняла місце М.Гринкевич, а згодом те ж саме зробила А.Пищик).   Суттєво помінявся і склад команди       (тому числі і звукорежисери – зараз ними є В.ВільчинськийВ.Кравченко та А.Мильто). Станом на сьогодні  майже нікого не залишилося з тих, хто починав справу, всі закінчили навчання у КНУБА, але бренд живий і відтак живі  традиції , повязані з ним. Театр став тим фундаментом, на якому в молоді формується духовність, людяність, патріотизм – речі без яких неможливо уявити собі сучасний розвиток суспільства.

      Крила ангела на сьогодні є не тільки співорганізатором мистецьких подій, він являє собою активного учасника в громадському житті університету загалом. На рахунку театру , крім вже згаданих, Цих днів… та Обрії надхнення, ще три акції – Допоможи дитині жити в родині “Ice Bucket Challenge,  2014  та Аукціон картин,2014. Останні заходи  мали благодійний відтінок,  під час їх проведення збиралися кошти (загалом понад 30 тис.грн) на дві основні програми : підтримка реабілітаційного центру РОДИНА (точніше дітей з вадами здоров’я , які лікуються в ньому) та фінансування потреб АТО (стосовно військової частини А0665 , щодо якої університет взяв шефство). Благодійними були і декілько концертів та вистав театру (особливо в період 2013-2015р.р.).

            Зазвичай , більшість своїх заходів Крила ангела робили разом зі своїми партнерами , до яких , крім засновників театру,  відносяться бібліотека КНУБА, рада ветеранів КНУБА, студради деяких інших факультетів, збірна КНУБА з танцювальної аеробіки,заслужений народний хор Будівельник, тощо. Аби поширювати інформацію про себе коллектив створив групу “Krila Angel” в соціальній мережі  ВКонтакті (vk.com/public44440602)  та сайт АНГЕЛ в Google (2007-angel.io.ua) де і були розміщені відеоверсії майже усіх творів команди , а так само чималий фотоархів.

            19.11.2015р в читальній залі університету  Крила ангела підбили підсумок своєї п’ятирічки напівживим концертом (з 22 музичних номерів 10-були живими ), який йшов понад три години. Шоу було відкрито історичним відеокліпом  Ти будеш нашим королем ( найкращий виступ театру в серії Прокинься та співай).  Учасниками концерту стали як досвідчені майстри університетської сцени (А.Пищик, Е.Екакоро (Кенія), А.Кайтанюк, І.Красовська, В.Масло, А.Мельник, К.Прищепа ) так і дебютанти (В.Чмутов). Завітали на вогник  засновник театру М.Гринкевич та зірка ЦКД КНУБА  Д.Шахова. Хореографію шоу забезпечувала збірна КНУБА з танцювальної аеробіки, в якій на високому майстерньому рівні проявили себе Д.Далієва, Ю.Рябініна, В Турчак та інші дівчата (старший тренер А.А.Бабінець та хореограф-балетмейстер Н.Кухнюк цілком можуть бути задоволені своїми вихованцями). До спільної програми святкування ювілею долучилися і відомі артисти –члени театру- к.арх., доцент С.Сьомка та випускник університету С.Головач.

        Не обійшлося без почесних гостей. Свої побажання щодо майбутнього Крил ангела висловили заступник декана будівельного факультету О.С.Гриценко, завідувачка читальним залом КНУБА Н.В.Литвинець, вчений секретар кафедри організації та управління будівництвом університету , співзасновник театру Н.І.Нікогосян , представник реабілітаційного центру РОДИНА О.Посівнич. Заступник директора ДНЗ ”Київський коледж легкої промисловості , постійний партнер нашої команди І.П.Якубовський від імені адміністрації свого закладу сердечно привітав  Крила… з їх ювілеєм , після чого вручив відповідну подяку та спільно зі студентами коледжу (Денис Серко, Дарія Вакуло) виконів низку пісень , серед яких була і його власна (Розрита могила на слова Т.Г.Шевченка). Була представлена в шоу і зовсім вже юна творча молодь – учениця СЗШ №182 Т.Калинка.

            Шоу театру завжди мали виховну підоснову. Не став виключенням і ювілейний захід. Крім самих театралів та гостей з коледжу в даному напрямі плідно працювали заслужений народний хор  Будівельник (директор-засл.діяч культури Л.С.Єланська, художній керівник-засл.діяч культури В.І.Хорт), професор Є.О.Рейцен та ін. Член Академії будівництва України Ю.М.Кравчук подарував глядачам цікаву поетичну міні-програму.

              Була на концерті і офіційна частина , під час якої відбуваося нагородження кращих з кращих. Так кращою співачкою року стала наша діючий художній керівник А.Пищик , кращим куратором факультету – доцент М.М.Климчук, кращим заступником декана-доцент А.В.Шпакова, кращими активістами студради –І.Корнієнко та Б.Пухкий. Серед нагороджених також були завідувач кафедри основ та фундаментів, профессор І.П.Бойко та представник виробничої сфери М.І.Чорний.

               Наприкінці , хотілося б подякувати всім тим , хто допомагав нам робити цей захід, а саме:  завідувачу відділу культмасової роботи ЦКД КНУБА В.І.Куриленку, головному  відеооператору , начальнику відділу ЦІТ КНУБА В.А.Чахояну, другому відеооператору Д.Приходьку (учасник трупи театру), безсмінному головному звукорежиссеру театру В.Вільчинському, нашим фотографам А.Лисоконь та Ю.Красинському, куратору однієї з академгруп С.О.Осипову, хореографам шоу В.Турчак та Ю.Рябініній. Окрема подяка проректору КНУБА Д.О.Чернишеву та спонсорам шоу- декану будівельного факультету, професору Г.М.Іванченку, профспілці КНУБА (голова- А.С.Ваколюк) та студентській профспілці КНУБА (голова- О..Гаврилюк).

 

             МНОГАЯ ЛІТА ТОБІ , ТЕАТРЕ , Й НОВИХ ЗВЕРШЕНЬ!!!

https://www.youtube.com/watch?v=bIl0Ay2xupg&index=4&list=PLqlOYGuieO9UUvpBPjYvEo1ipXVqdq9xx

14 авг. 2017 г.

https://www.youtube.com/watch?v=jD7JgE6boUA&t=5s&list=PLqlOYGuieO9UUvpBPjYvEo1ipXVqdq9xx&index=12

14 авг. 2017 г.

Ю.Е.Тимофєєвголова СВБМ КНУБА,  к.т.н.,доцент

Епіграф:

Когда пули свистят, и снаряды взрываются,

И в округе стоит чёрный дым.

Слезами своими мать обливается:

Возвращайся , сыночек , живым!

 

 

        Війна… Мов шаленим током відізвалася у свідомості наших дідів та прадідів ця подія багаторічної давнини. Тоді, в 41-му, переважно кожному з них не виповнилося і двадцяти. Що відчули вони коли  задля жаданої перемоги поруч вмирали їх бойові побратими?  Про що думали в час їх власної смерті, смерті заради життя? Ми про це не дізнаємося вже ніколи.

        У автора цих рядків до війни особливе ставлення. Мій двоюрідний дід Вітя (брат матері мого батька) був командиром підводки. Під час другої світової війни  його корабель потрапив під підводне бомбардування. Екіпаж вимушений був залишити свої бойові місця .Дід Вітя повинен був підійматися наверх останнім. Повинен, але з тих пір його ніхто не  бачив, ані живим, ані мертвим. У списках він і досі вважається таким, що загинув без вісті. Повоєнні пошуки ні до чого конкретного не призвели. Скоріше за все дід загинув серед хвиль океану. Загинув як мужній герой.

        Інший мій родич-рідний дядько по маминій лінії- на щастя вижив, хоча і був сильно контужений. Це не пройшло для нього даремно – він повністю перестав відчувати біль. Коли піднімався тиск, дядя Боря починав про щось здогадуватися тільки, якщо його починало заносити при ходьбі. Так він і жив все життя, балансуючи між цим світом і ризиком у будь-який момент опинитися на тому.

        Подібні історії є в багатьох сімях нашого багатостраждального народу. Тому , коли Служба волонтерства, благодійництва й милосердя КНУБА разом зі своїми постійними партнерами та друзями ( бібліотека КНУБА. шоу-театр КНУБА  Крила ангела, збірна КНУБА з танцювальної аеробіки ) приступила до організації концерту  Перемога у променях весни , вона ставила за мету нагадати молоді про подвиг її пращурів, а так само про органічний зв'язок  між причинами Другої світової війни та війни , яка ведеться зараз.  Мета в цьому була досягнута.

       Чи потрібні культурно-просвітницькі заходи, загалом, та на військово-патріотичну тематику, зокрема, сучасній молоді? Або поставимо питання інакше: приймають студенти участь в організації цих заходів за покликом душі чи на вимогу викладачів ( тому що так треба? Я впевнений, що у більшості випадків має місце все-таки перше .Учасники заходів Служби приходять на репетиції щотижня, їх ніхто за собою на аркані не тягне. Наш художній керівник, студентка першого курсу ПЦБ Анастасія Пищик навіть проігнорувала заради концерту свої особисті справи, а це багато про що каже. Одним словом,участь студентів в концертних заходах є свідомою. І це стосується не тільки наших досвідчених  акторів  (вже зазначена вище А.Пищик; ведучі артисти театру Е.Екакоро (Кенія), А.Кайтанюк, А.Мельник; артист театру В.Самойлов), але і дебютантів колективу (В. Білов, Є.Калюжна, І.Красовська). Всі вони достойно виступили 07.05.2015р. в гостинній читальній залі нашого університету. Як завжди на висоті були наші постійні співавтори та учасники Крил ангела : С.В. Козацький (Сьомка) ( його обробка бернесівських Лелек виконувалися на заході особливо інтимно та зворушливо) та І.П.Якубовський. Останній не тільки самостійно виконав три свої власні пісні, а й залучив до справи студентку Київської музичної академії  естрадного та циркового мистецтва ім. Утьосова чарівну та неповторну Надію Боднарук (з нею у маестро було ще дві пісні). А відтак театр поповнився ще однією неординарною особистістю, оскільки Надя, відчувши атмосферу концерту, по його закінченні подала офіційну заявку на вступ до колективу. Сподіваємося, це допоможе не тільки її власному саморозвитку, але й посприяє встановленню партнерських стосунків між нашими навчальними закладами.

      Дуже несподівану та динамічну програму показали під час заходу дівчата зі збірної КНУБА  з танцювальної аеробіки ( тренер –ст.викл. А.А.Бабінець, хореограф Н.Кухнюк). У їх виконанні глядач побачив дві хореографічні сценки – колективний Бурлеск  та індивідуальний  Сольний джаз. Крім того, збірна забезпечила танцювальне супроводження виступу Е.Екакоро, внаслідок чого номер останньої став більш рельєфним, більш самобутнім.

    На концерті Перемога у променях весни  піднімалися і більш глибинні прошарки вітчизняної культури, коріння яких сягають в далеку давнину. Це завдання реалізовував офіційний гість та вірний друг Служби – заслужений народний хор Будівельник ( директор- Л.С.Єланська,   художній керівник- 

В.І.Хорт , обидва-заслужені діячі культури).    Колектив виконав п'ять пісень   (Фронтові побратими"Поклонимось великим тим рокам"Бандурист Мамина коса  та "Віра, Надія, Любов) . Крім того, солістка хору Н.Крупська спільно зі своєю сестрою В.Яковенко  (зведений оркестр 101-ї  бригади Генштабу  ЗСУ) подарували глядачам ще дві композиції ( обробка Двох кольорів, Балада про синів). І врешті-решт не можна не згадати зірку університетської поезії професора Є.О.Рейцена, чиї глибоко патріотичні та змістовні вірші пролунали і на цьому вечорі.  Результатом концерту стала щира прониклива реакція аудиторії, невимушені сльози на очах деяких з глядачів ( в тому числі, увага (!!!), й студентів ). Взагалі рівень концерту був достатньо високим в чому пересвідчилися і проректор з навчальної та виховної роботи КНУБА   Д.О.Чернишов,    і директор   ЦКД   КНУБА  С.О. Шароградська, і голова студентського профкому КНУБА  О.Гаврилюк, а також в.о.голови РСС  КНУБА  С.Коваленко. А  відтак ми вдячні тим, хто  допомогав нам робити цей захід, а саме : директору бібліотеки КНУБА  чарівній Н.І. Хілобоченко, нашому досвідченому звукорежисеру Д.Пугачу, бригаді відеооператорів  та фотографів (В.Чахоян, Д.Швед., А.Лисоконь, С.Зубрицький), всім учасникам та глядачам концерту.   

            Окрему подяку слід нагадати людині , завдяки якій рівень заходу був ( у порівнянні з іншими заходами театру ) значно підвищений. Мова іде про досвідченого джазового музиканта Володимира Івановича Куриленка. Він не нав’язував (як це роблять деякі з офіційних керманичів культури) концепцію концерту, не вихолощував його зміст , не намагався грати перші ролі ( у багатьох наших кураторів  це лізе з усіх боків ). Але разом з тим , якось по-дружньому інтилегентно , м’яко , мимохідь він спромігся підняти майстерність акторів на якісно інший , вищий щабель , поділитися з ними своїм досвідом , передати їм щось таке , що пов’язано зі зворушливою любов’ю до Батьківщини, своєї професії , мистецтва , людей врешті-врешт. В його діях не було формалізма , в них був вогонь доброзичливості та креативу , а це видає в нього професіонала з великої літери. Майстер-класи, проведені Куриленком, були цікаві та пройшли на ура. Хотілося б, аби досвід співпраці з такою людиною перейняли від нас і інші університетські структури , чого, на жаль, зараз не спостерігається . Хотілося б, аби якість кінцевого продукту була вище за особисті амбіції , чого також щось не видно. Але можливо це тимчасово?...

 

 

                                                                         10.05.2015р.

https://youtu.be/ptaiVDyE1Xg