14 авг. 2017 г.

ЮВІЛЕЙ ЗІ СТУДЕНТСЬКИМ ПРИСМАКОМ (передрукування матеріалів 2015 року)

Ю. ТИМОФЄЄВ, голова СВБМ КНУБА, к. т.н., доцент

                                                                     Епіграф:

                        Свет рампы театральной бьет в глаза,   

                         Доносится аплодисментов гром.

                 Нам подвести тебя, наш зритель, ну никак нельзя,

                   Ведь твое  Браво словно музыка , как сон.   

                   С тобою мы прожили много лет.

                 В них было все : и поражение, и слава.

                 Нам светит всем искусства яркий свет,

                 В котором отражается держава.

 

        Хто не любить дні народження. Питання звісно риторичне. Дні народження люблять всі. І кожен, напевне, згадає в цьому сенсі візит друзів, багато подарунків, торт зі свічками і , ясна річ, море гарного та веселого настрою. Але якщо мова йде про юбілей то це ще й підбиття проміжних підсумків за минулий період, а водночас планування на майбутнє.

       2015 рік виявився багатим на пам’ятні дати .  Одна з них (70-річчя Перемоги у ВВВ) вже пройшла ,  інша (85-річчя КНУБА) ще буде.  Втім між цими історичними подіями розмістилася досить непомітна на перший погляд (але насправді важлива для розуміння суті сучасної освіти) річ – п’ятиріччя існування шоу театру КНУБА Крила ангела. Його народження відбулося 17.11.2010 р. і співпало з Міжнародним Днем студента, який у КНУБА відомий давно і святкується щороку. Співзасновниками коллективу стали Служба волонтерства, благодійництва і милосердя КНУБА (далі- СВБМ  КНУБА, голова – к.т.н., доцент Ю.Е.Тимофєєв), деканат будівельного факультету КНУБА (заступник декана з виховної роботи на той час – к.т.н., доцент Н.І.Нікогосян, згодом у другій половині 2012р. її замінила к.ек.н., доцент Ю.Б.Чернявська), а так само студентська організація цього ж факультету (головою студради тоді булла Д.Багнева, а безпосереднім ініціатором створення команди про яку йде мова – М.Гринкевич  ( дівоче прізвище Андрухів) . Першим художнім керівником театру була призначена представник студентства  - М. Гринкевич, першими звукорежисерами – С.Гринкевич та Д.Овчаренко.  Щодо  представників  СВБМ та деканату, то вони взяли на себе  функції співпродюсерів колективу.

         Спочатку ніхто не прогнозував якихось значних зрушень. Театр був створений спеціально під серію конкурсних концертів Прокинься та співай, в якій він,між іншим, зайняв одне з призових місць. Але вже на весні  2011 р. стало зрозуміло, що Крилам…”  потрібен простір ( рамках  виключно ЦКД-шних заходів їм було занадто тісно.  Оскільки в цей же час коллектив отримав від спонсорів  незалежну музичну апаратуру він одночасно отримав і можливості  для створення власних заходів. І їх поява не забарилася. Насамперед театр прийняв участь в заході  Обрії надхнення  (поетичний вечір ініційований бібліотекою КНУБА),згодом виступив  співорганізатором патріотично-виховної акції Цих днів не змовкне слава з полів великих битв, що була присвячена 70- річчю початку  ВВВ. Ця акція проводилася під егідою МОН України та Організації  ветеранів України і здійснювалася силами театру та його засновників.

        Починаючи з 2012р. Крила ангела  переживають свій розквіт. Два фільми  (один з них документальний, інший має ознаки мюзиклу), дві вистави        (в стилі того ж самого мюзиклу), понад двох десятків кліпів  , півтора десятка  концертів – це все власні здобуткм колективу, не рахуючи окремих виступів на запрошення інших організаторів. За цей час змінилося два художніх керівника (спочатку  І.Котлярова зайняла місце М.Гринкевич, а згодом те ж саме зробила А.Пищик).   Суттєво помінявся і склад команди       (тому числі і звукорежисери – зараз ними є В.ВільчинськийВ.Кравченко та А.Мильто). Станом на сьогодні  майже нікого не залишилося з тих, хто починав справу, всі закінчили навчання у КНУБА, але бренд живий і відтак живі  традиції , повязані з ним. Театр став тим фундаментом, на якому в молоді формується духовність, людяність, патріотизм – речі без яких неможливо уявити собі сучасний розвиток суспільства.

      Крила ангела на сьогодні є не тільки співорганізатором мистецьких подій, він являє собою активного учасника в громадському житті університету загалом. На рахунку театру , крім вже згаданих, Цих днів… та Обрії надхнення, ще три акції – Допоможи дитині жити в родині “Ice Bucket Challenge,  2014  та Аукціон картин,2014. Останні заходи  мали благодійний відтінок,  під час їх проведення збиралися кошти (загалом понад 30 тис.грн) на дві основні програми : підтримка реабілітаційного центру РОДИНА (точніше дітей з вадами здоров’я , які лікуються в ньому) та фінансування потреб АТО (стосовно військової частини А0665 , щодо якої університет взяв шефство). Благодійними були і декілько концертів та вистав театру (особливо в період 2013-2015р.р.).

            Зазвичай , більшість своїх заходів Крила ангела робили разом зі своїми партнерами , до яких , крім засновників театру,  відносяться бібліотека КНУБА, рада ветеранів КНУБА, студради деяких інших факультетів, збірна КНУБА з танцювальної аеробіки,заслужений народний хор Будівельник, тощо. Аби поширювати інформацію про себе коллектив створив групу “Krila Angel” в соціальній мережі  ВКонтакті (vk.com/public44440602)  та сайт АНГЕЛ в Google (2007-angel.io.ua) де і були розміщені відеоверсії майже усіх творів команди , а так само чималий фотоархів.

            19.11.2015р в читальній залі університету  Крила ангела підбили підсумок своєї п’ятирічки напівживим концертом (з 22 музичних номерів 10-були живими ), який йшов понад три години. Шоу було відкрито історичним відеокліпом  Ти будеш нашим королем ( найкращий виступ театру в серії Прокинься та співай).  Учасниками концерту стали як досвідчені майстри університетської сцени (А.Пищик, Е.Екакоро (Кенія), А.Кайтанюк, І.Красовська, В.Масло, А.Мельник, К.Прищепа ) так і дебютанти (В.Чмутов). Завітали на вогник  засновник театру М.Гринкевич та зірка ЦКД КНУБА  Д.Шахова. Хореографію шоу забезпечувала збірна КНУБА з танцювальної аеробіки, в якій на високому майстерньому рівні проявили себе Д.Далієва, Ю.Рябініна, В Турчак та інші дівчата (старший тренер А.А.Бабінець та хореограф-балетмейстер Н.Кухнюк цілком можуть бути задоволені своїми вихованцями). До спільної програми святкування ювілею долучилися і відомі артисти –члени театру- к.арх., доцент С.Сьомка та випускник університету С.Головач.

        Не обійшлося без почесних гостей. Свої побажання щодо майбутнього Крил ангела висловили заступник декана будівельного факультету О.С.Гриценко, завідувачка читальним залом КНУБА Н.В.Литвинець, вчений секретар кафедри організації та управління будівництвом університету , співзасновник театру Н.І.Нікогосян , представник реабілітаційного центру РОДИНА О.Посівнич. Заступник директора ДНЗ ”Київський коледж легкої промисловості , постійний партнер нашої команди І.П.Якубовський від імені адміністрації свого закладу сердечно привітав  Крила… з їх ювілеєм , після чого вручив відповідну подяку та спільно зі студентами коледжу (Денис Серко, Дарія Вакуло) виконів низку пісень , серед яких була і його власна (Розрита могила на слова Т.Г.Шевченка). Була представлена в шоу і зовсім вже юна творча молодь – учениця СЗШ №182 Т.Калинка.

            Шоу театру завжди мали виховну підоснову. Не став виключенням і ювілейний захід. Крім самих театралів та гостей з коледжу в даному напрямі плідно працювали заслужений народний хор  Будівельник (директор-засл.діяч культури Л.С.Єланська, художній керівник-засл.діяч культури В.І.Хорт), професор Є.О.Рейцен та ін. Член Академії будівництва України Ю.М.Кравчук подарував глядачам цікаву поетичну міні-програму.

              Була на концерті і офіційна частина , під час якої відбуваося нагородження кращих з кращих. Так кращою співачкою року стала наша діючий художній керівник А.Пищик , кращим куратором факультету – доцент М.М.Климчук, кращим заступником декана-доцент А.В.Шпакова, кращими активістами студради –І.Корнієнко та Б.Пухкий. Серед нагороджених також були завідувач кафедри основ та фундаментів, профессор І.П.Бойко та представник виробничої сфери М.І.Чорний.

               Наприкінці , хотілося б подякувати всім тим , хто допомагав нам робити цей захід, а саме:  завідувачу відділу культмасової роботи ЦКД КНУБА В.І.Куриленку, головному  відеооператору , начальнику відділу ЦІТ КНУБА В.А.Чахояну, другому відеооператору Д.Приходьку (учасник трупи театру), безсмінному головному звукорежиссеру театру В.Вільчинському, нашим фотографам А.Лисоконь та Ю.Красинському, куратору однієї з академгруп С.О.Осипову, хореографам шоу В.Турчак та Ю.Рябініній. Окрема подяка проректору КНУБА Д.О.Чернишеву та спонсорам шоу- декану будівельного факультету, професору Г.М.Іванченку, профспілці КНУБА (голова- А.С.Ваколюк) та студентській профспілці КНУБА (голова- О..Гаврилюк).

 

             МНОГАЯ ЛІТА ТОБІ , ТЕАТРЕ , Й НОВИХ ЗВЕРШЕНЬ!!!

https://www.youtube.com/watch?v=bIl0Ay2xupg&index=4&list=PLqlOYGuieO9UUvpBPjYvEo1ipXVqdq9xx