11 авг. 2017 г.

З КОБЗАРЕМ У СЕРЦІ (передрукування матеріалів 2014 року)

Н. І. Хілобоченко, директор бібліотеки

      2014 рік оголошено роком Тараса Шевченка і впродовж всього року вся Україна, все прогресивне людство, весь світ вшановує пам’ять Великого Кобзаря. Тарас Григорович завжди був нашим сучасником і зараз, як ніколи, він поруч з нами.

І неоднаково мені,

Як Україну злії люди,

Присплять, лукаві і в огні,

Ії обкраденую збудять,

Ох, не однаково мені.

    Ці рядки і сьогодні луною відгукуються в серці кожного українця. Глибина його філософської думки, широкі обрії його натхнення і таланту дійсно неосяжні.

   «З Кобзарем у серці» — під такою назвою з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка 18 березня до читальної зали бібліотеки університету (КНУБА) були запрошені гості на літературно-музичну композицію. Цей захід був організований спільно трьома підрозділами — бібліотекою університету, Службою волонтерства, благодійництва й милосердя КНУБА та молодіжним театром БФ КНУБА «Крила ангела», котрі вже давно співпрацюють з питань організації вечорів, благодійних концертів та творчих зустрічей.

    Як і зазвичай, при підготовці літературно-музичних вечорів, працівники університетської бібліотеки підготували декілька ілюстративно-ху дожніх виставок на тему Шевченкіани. Всі присутні могли ознайомитися з експозицією кращих творчих робіт студентів архітектурного факультету кафедри рисунка і живопису, спеціальності «Образотворче мистецтво».

   Відкриваючи вечір, директор бібліотеки Наталія Іванівна Хілобоченко, привітала присутніх із святом та підкреслила величезне значення впливу творчості Тараса Григоровича на самосвідомість сучасного молодого покоління. Щиро й проникливо прозвучав виступ декана архітектурного факультету Кащенка Олександра Володимировича. Він поділився спогадами про своє сприйняття Шевченка ще з дитинства і розповів про те,як творчість Кобзаря надихала його, протягом життя працювати і творити.

   Ведучі вечора — к.т.н., доцент кафедри організації та управління будівництвом, голова Служби волонтерства, благодійництва й милосердя — Юрій Едуардович Тимофєєв та студентка першого курсу будівельного факультету Мельник Ганна, розповіли про життєвий та творчий шлях Шевченка, про красу, багатство та розмаїття української мови. Власне, починаючи з Шевченка — проголосили ведучі — ми усвідомлюємо себе як єдина нація, єдиний народ.

     Тарас Шевченко — відомий у світі, в першу чергу, як митець слова. Однак, це аж ніяк не забирає його слави, як художника. І саме про цю грань його таланту багато говорилось на вечері. Студенти архітектурного факультету прокоментували свої творчі науково-пошукові роботи на тему «Тарас Шевченко — митець, архітектор, пейзажист», представлені на виставці в читальній залі. Координатор виставки студентських робіт — Білєнкова Світлана Вікторівна, доцент кафедри рисунку та живопису, кандидат мистецтвознавства, учасник парламентських слухань у Верховній Раді України, присвячених 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка.

    З ініціативи деканату архітектурного факультету та бібліотеки учасники виставки були відзна чені Подякою за вивчення та популяризацію творчості    Т. Г. Шевченка. Серед нагороджених: Бойко Ганна, Ілик Ірина, Гриценко Євген, Кандич Юлія, Кривуля Марія, Кузьменко Ольга, Лапіна Наталія, Лозова Тетяна, Лола Анастасія, Малиш Альбіна, Мірошніченко Ксенія, Туловська Валерія, Романо ва Валентина, Туранова Світлана, Турчинець Анастасія, Сиводід Марія, Чельник Олена, Чернецька Марина. Продовжила тему Шевченко-художник на вечорі, викладач кафедри українознавства, доцент Дикарєва Лариса Юріївна, яка зробила цікавий і змістовний аналіз символів картини    Т. Г. Шевченка «Катерина». З надзвичайним захопленням глядачі сприйняли виступ дітей з обмеженими фізичними можливостями, які проходять реабілітацію в спіціалізованому центрі «Родина», шефство над яким взяв наш університет — Василевського Павла, Вергелис Інни, Усислій Назара. Вони прочитали вірші Шевченка. Діти розчулили всіх присутніх своїм щирим ви конанням і отримали в нагороду та в підтримку бурхливі оплески та подарунки. 

      Неабиякий інтерес у присутніх викликав і виступ гостя свята — заслуженого діяча культури України, випускника КНУБА (КІБІ) 1976 року, колекціонера творів Шевченка та матеріалів про нього, організатора шести музеїв Кобзаря у різних регіонах України, і просто небайдужої та щирої людини — Портянка Володимира Костянтиновича. Володимир Костянтинович — будівельник за фахом, а його хобі — вивчення творчості Шевчен ка. Він заворожив глядачів цікавою та змістовною розповіддю про своє ставлення до постаті Шевченка та продемонстрував ексклюзивні експона ти власної колекції «Кобзарів». Крім того, Портянко В. К. прокоментував експозицію колекції статей про Шевченка, яку збирав багато років. Вона була представлена в читальному залі і подарована бібліотеці університету. Це був не єдиний подарунок Володимира Костянтиновича. Бібліотека університету отримала в дар від нього ще диски: «Тарас Шевченко: життя та творчість» та «Твої сини, Україно, твоя біль, твоя слава».

   Прикладом єдності всіх народів землі, яких об’єднало слово Кобзаря був виступ студентки 2 го курсу ПЦБ, громадянки Кенії Елізабет Екакоро, яка проникливо виконала а капелла пісню на слова Т. Г. Шевченка «Думи, мої, думи».

   Після офіційно-ознайомчої частини, свято продовжили артисти студентського театру КНУБА «Крила ангела». У концерті взяли участь студенти будівельного факультету, прозвучали пісні у виконанні артистів театру «Крила ангела» Світлани Данилової, Ані Насонової, Даші Шахової,     Каті Маргулець, Тоні Кайтанюк, та дебютантів Лізи Мамницької та Іллі Сергеєва. Разом із студентами виступив і викладач, доцент кафедри основ архітектури та архітектурного проектування, кандидат архітектури, автор та виконавець своїх пісень Сергій Володимирович Сьомка.

  З зацікавленістю глядачі сприйняли виступ Михайла Галутвіна з альтернативною програмою бікбоксу. За звукорежисерським пультом працював — Дмитро Пугач, відеозйомку заходу здійснював член прес-служби КНУБА — Володимир Чахоян, фото забезпечував постійний фотограф будівельного факультету — Олег Мазуренко. Вечір добігав кінця, всі студенти та промовці відчували теплу підтримку глядачів і доброзичливу атмосферу свята. І кожний з присутніх відкрив для себе свого Тараса.

«Учітесь, читайте… І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь» (Т. Шевченко). 

 

https://www.youtube.com/watch?v=_8y3yyUOI8o&index=18&list=PLqlOYGuieO9UUvpBPjYvEo1ipXVqdq9xx