11 авг. 2017 г.

ТІ ЧАСИ МИ ЗАБУТИ НЕ ВЗМОЗІ, ТІ ЧАСИ ПАМ'ЯТАЄМО МИ ! (передрукування матеріалів 2014 року)

Ю. Тимофеєв, голова СВБМ КНУБА, к.т.н, доцент

        70 років тому в житті нашої держави відбулася значуща подія — під час кровопролитних та виснаж ливих битв радянські війська звільнили українську землю від німецькофашистських загарбників. Пе ремогу здобували разом українці, росіяни, білоруси, молдавани, грузини, тощо. Смерть не обирала своїх жертв за національною ознакою: кулям байдуже який колір шкіри і якою мовою розмовляє по терпілий. Гинули всі. І хоча прапори, під якими здобувалася перемога, зараз не актуальні і навіть сприй маються подекуди як ворожі, не слід забувати — це наша історія. Її творці проливали кров не заради комуністичної ідеї (хоча вона слугувала їх духовним підгрунттям), а заради свободи України. України, як вони її розуміли. Подвиг наших дідів є вічним і має слугувати взірцем для майбутніх поколінь. Сьогодні в країні знову війна. Героями і антигероями нової війни стали ті люди, пращури яких в 1941– 44 р.р. разом боронили дніпровські береги та Карпатські гори. Нинішні бійці АТО захищають не уряд, вони захищають власну землю, народ, Україну.

      МОЛОДЬ нашого університету 6 листопада у заході, присвяченому 70-річчю звільнення України від німецько-фашистських загарбників, художньо осмислила цілі радянських воїнів та визволителів сьогодення, провела, так би мовити, паралелі між ними. Спектакль реалізували у вигляді мюзиклу «Ті часи ми забути не в змозі, ті часи пам’ятаємо ми». Вистава відбула ся за підтримки ректорату в актовій залі Науково-дослідницького інституту будівельного виробництва (пр-т. Червонозоряний, 51). Постановку здійснили Служба волонтерства, благодійництва й милосердя КНУБА, шоу-театр будівельного факультету КНУБА «Крила ангела» та збірна КНУБА з танцювальної аеробіки. Під час заходу відбулася благодійна акція по збору коштів на підтримку нашої героїчної армії, в якій взяли участь усі глядачі та учасники вистави.

    Відкрив урочисте дійство помічник ректора КНУБА О.М.Панько, звернувшись до молоді з проникливою промовою. Він висловив спо дівання, що сучасні молоді люди стануть гідними нащадками подвигу та слави ветеранів, не відступляться від духовних заповітів батьків і дідів. Аудиторія сприйняла слова помічника ректора з щирим розумінням.  

   Основна частина дійства — вистава — була побудована на основі оповідання співзасновника та колишнього художнього керівника шоутеатру «Крила Ангела» М.Андрухів    ( Гринкевич). Написана нею ще на 2 курсі і опублікована в одному з випусків газети «А+Б» за 2007 р. Фундаментальним підґрунтям мюзиклу стали особисті стосунки головних героїв — студентки КНУБА та її старшого товариша — героя Майдану. Через їх спогади і розкривається головна тема вистави. У дійстві багато закадрових і віршованих сцен. За їх допомогою формулюється авторська позиція з того чи іншого приводу. Треба від значити, що спектакль театру виявився дуже складним і за змістом, і за формою: в ньому майже не має діалогів. Атмосфера вистави довірлива, навіть сповідальна, внутрішній час постановки постійно змінюється з сучасності на минуле і навпаки.

     Немає в дійстві звичних баталій, музична його складова побудована на сучасному матеріалі, а не на традиційних піснях воєнної пори. І тим не менш це вистава про війну, точніше про засудження її та про вічну пам’ять тих, хто ціною власного життя зупинив кровопролиття. Зіграти це непрофесіоналам непросто. Однак актори шоу-театру «Крила Ангела» (Т.Білінська, С.Бойко, С.Головач, С.Данилова, Е.Екакоро (Кенія), В.Корнієнко, Ю.Красинський, В.Масло, А.Мельник, А.Пищик, Д.Селіванова, С.В.Сьомка, Н.Хміль) та збірної КНУБА з танцювальної аеробіки (К.Бабаріка, І.Квачук, М.Копать, Т.Котік, Н.Кухнюк, А.Логвінова, Я.Мельник, Б.Харченко) справились із завданням на «відмінно». У виставі задіяні і юні гості з середньої загальноосвітньої школи №182: хор хлопчиків «Соколята» ( під керівництвом Н.Лазаревої ) та ансамбль танцю «НьюАнс» (художні керівники О. та В. Товбери). Щирі виступи цих дарувань сколихнули серця всієї аудиторії.

        У виставі брав участь і неперевершений народний бард — Ігор Петрович Якубовський. Він показав себе ще й талановитим актором, виконавши три чудових патріотичних пісні.

      У концерті вперше виступив заслужений народний хор «Будівельник» під керівництвом заслуженого артиста України В.І.Хорта. У виконанні хору пролунали дві чудові ліричні пісні («Віра, Надія, Любов» та «Фронтові побратими»).

    Хор був створений близько 60 років тому. Тривалий час ним опікувався заслужений будівельник України, Герой України, колишній пре зидент ХК « Київміськбуд», народ ний депутат України кількох скликань та професор нашого університету В.А.Поляченко (нині, на жаль, покійний). Важлива деталь: з усіх самодіяльних творчих колективів нашої держави хор    «Будівельник» — єдиний, хто має статус заслуженого.

   Окремим номером виступили дві рідні сестри: учасниця хору «Будівельник» Н.Крупська та диригент зведеного оркестру 101-ї бригади Генерального Штабу України В.Яковенко. Вони виконали патріотичну пісню    «Україна», яка стала приємним сюрпризом для присутніх в залі.

  Організатори мюзиклу часто запрошують на свої заходи знаних особистостей. Не став виключенням і цей раз: під зводи актової зали НДІБВ завітав нащадок відомого російського поета XIX ст. В. Жуковського, знавець шахматних композицій (і в минулому організатор відповідних змагань), суддя міжнародної категорії, поет, професор кафедри міського будівництва КНУБА, к.т.н. Є.О.Рейцен. Професор зачитав зі сцени декілька своїх власних віршів.

    На концерті була анонсована як майбутній гімн Києва — міста героя і столиці України пісня «Як тебе не любити, Києве мій». Вона прозвучала у виконанні випускника ПЦБ КНУБА (сьогодні вже ветерана праці, академіка АБУ і лауреата премії АБУ ім.М.С.Буднікова) Івана Івановича Бондаря. Під оплески глядачів Іван Іванович виконав і другу українську пісню «Ніч яка місячна», довівши, що у ветеранів, як кажуть, ще є порох у порохівниці і душа не ста ріє, а пісня будувати і жити допома гає.

   На закінченння. Як зазначив зго дом один з глядачів — ветеран Великої Вітчизняної війни А.І.Тичинський — «вистава подовжила його життя на багато років». Вистава від булася на сучасному рівні. І в цьому заслуга не тільки її учасників, але і тих, хто забезпечував дійство: старшого тренера збірної А.А.Бабінець, начальника відділу графіки та дизайну ЦІТ КНУБА В.А.Чахояна, звукорежисерів театру В.Вильчинського та Д.Пугача, відеооператора театру Д.Шведа, фотографів Д.Приходька та Д.Сперкача, фотографа та репортера РСС БФ А.Лисоконь.

    Приємно відзначити, що і проректор КНУБА з навчальної та виховної роботи Д.О.Чернишев свідомо і рішуче підтримав дійство. Приєдналися до справи: директор СЗШ №182 Ю.Г.Соколов, директор Київського державного академіч ного театру драми та комедії на лі вому березі Дніпра О.П.Ганноченко, директор НДІБВ О.М.Галінський та його заступник О.Ф.Голоядов, керівник відділення Академії будів ництва та архітектури к.т.н., доцент В.І.Савенко, декан будівельного факультету д.т.н., професор Г.М. Іванченко. Всі вони долучилися до благородної справи — ПАМ’ЯТІ ПРО ВИЗВОЛИТЕЛІВ УКРАЇНИ. СЛАВА УКРАЇНІ ! ГЕРОЯМ СЛАВА!  

  

https://www.youtube.com/watch?v=Rf6sbHe4txc&list=PLqlOYGuieO9UUvpBPjYvEo1ipXVqdq9xx&index=3