10 авг. 2017 г.

У ПОЛУМ'Ї СВЯЩЕНОГО ВОГНЮ КУВАЛАСЯ ВЕЛИКА ПЕРЕМОГА (передрукування матеріалів 2012 року)

 

 І.Геращенкова, головний редактор "А+Б"

  10 травня студенти КНУБА запросили до себе ветеранів війни. Цією зустріччю, яка присвячена була 67ій річниці Перемоги українського народу на фронтах Великої Вітчизняної війни, молодь нашого навчального закладу хотіла сказати фронтовикам, що вони справжні патріоти Батьківщини, гідні нащадки покоління, яке одержало перемогу над фашистськими загарбниками, що "цих днів не змовкне слава з полів великих битв". Організаторами зустрічі стали Рада ветеранів нашого університету, очолювана професором С.М.Любченком, Служба волонтерства КНУБА на чолі з Ю.Е.Тимофеєвим, бібліотека університету з її директором Н.І.Хілобоченко та студенти різних факультетів університету.

    Особливо проникливо виглядала історія кохання молодих людей Юлії та Андрія, які разом вчилися у школі та в нашому КІБІ. Ведучі запропонували глядачам їх переписку, що тривала протягом усієї війни. Але молодій парі не судилося бути разом по закінченню війни. Вони просто не дожили до перемоги. Юля підірвалася від випадкової бомби, залишеної гітлерівцями. Андрій, дійшовши до Берліна, там і загинув…

    Зі своїми спогадами перед молоддю виступили професор С.М.Любченко, який на той час був дитиною, але добре все пам'ятав з свого воєнного дитинства в окупованому Києві. Спів робітник служби охорони праці і техніки безпеки С.С.Синєкоп, який протягом 5 років був командиром саперної роти, також розповів молоді історію з власного життя.

   Молодь фронтовими піснями та виступами учасників збірної зі спортивної аеробіки під мелодії воєнних літ повернули ветеранів у часи їх молодості. Привітали ветеранів і гостей солісти шоутеатру будівельного факультету "Крила ангела" Іванна КотляроваАнастасія МірошніченкоДар'я Селіванова й Тетяна Білінська, а також звукорежисер Володимир Вільчинський.

  Даша Селіванова виступила перед глядачами з незвичайно проникливою та найпопуляр нішою піснею тих літ "Синий платочек" (1940 р.; автори: музика – Є.Петербурзький, слова Галицький та Максимов), Таня Білінська, ведуча зустрічі, заспівала пісню "Соловьи" (1944 р.) на музику В.СоловйоваСєдова і слова О. Фатьянова; тріо у складі Данила ГадайчукаДаші Муліш і Олі Сичової виконали "В лесу прифронтовом" (1942 р.), авторами якої є М. Блантер та М. Ісаковський.

  Виступали на зустрічі як викладачі КНУБА, так і його випускники. Професор кафедри міського будівництва Є.О.Рейцен прочитав два власних вірші. Один присвячений вдовам солдатів, які після війни вимушені були самі виховувати дітей, які залишились без батька. Другий під назвою "Переможцям", присвячений фронтовикам. Доцент кафедри основ архітектури С.В.Сьомка представив дві пісні "Все пройде…як вода" та чудову пронизливу пісню "Мама" – про те, що любов до матусі не вийде з моди ніколи. Вони виконувалися в співдружності з дівчатами зі збірної КНУБА з танцювальної аеробіки (керівник ст. викладачтренер А.А.Бабінець). Хочеться особливо відзначити цих здібних творчих дівчат, виступ яких завжди прикрашає університетські художні заходи. Серед них: Тетяна Котік, Софія Сівцова, Маріна Мєшкова, Таня Тарабріна, Даша Пічкальова, Оксана Сергєєва, Катя Піліпенко, Іванна Гриценко, Юля Гончар.

   До речі, представник команди по фрістайлу "Укрфрістайл" Ігор Самодєд теж відобразив фантастичний каскад рухів з м'ячем, який доступний майстру справи. Активну участь в універ ситетських заходах бере наш випускник, автор виконавець Сергій Головач. У супроводі дівчат зі збірної з аеробіки глядачі почули авторську пісню "Уходит бархатный сезон" та композицію  "Журавлі", автором якої є Ян Френкель та Расул Гамзатов. Пісня ця, до речі, принесла     Р. Гамзатову за життя фантастичну популярність і славу. Щороку в День перемоги ця пісня звучить як гімн про солдатів, що зійшли у небуття, не повернулися з війни.

     Незвичайне враження, як завжди, створила пісня Матвія Блантера і Михайла Ісаковського "Катюша" (1938 р.). Її виконала студентка ФАІТ Маша Шевченко. Українську народну пісню "Ніч, яка місячна…" виконав дует шоу-театру Данило Гадайчук та Анна Коржова. Від учасниці шоу-театру Іванни Котлярової ми почули чудовий музичний твір "Золота моя, Київська Русь, розквітай, як у лузі калина…" та пісню "Перемога", автором слів якої є Юрій Рибчинський, з дуже важливими на наш час словами: "Перемога свята, перемога! Свято миру, свободи, весни! …Де була б ти сьогодні Європа? Де була б ти якби не вони?" Саме цими словами можна і закінчити розповідь про свято, яке підготували студенти для фронтовиків. 

https://www.youtube.com/watch?v=MG7wJjGj7dw&index=25&list=PLqlOYGuieO9UUvpBPjYvEo1ipXVqdq9xx