9 авг. 2017 г.

ОБРІЇ НАДХНЕННЯ (ПЕРЕДРУКУВАННЯ МАТЕРІАЛІВ 2011 РОКУ)

І.Геращенкова, головний редактор газети "А+Б"

     Зустріч підійшла до кінця... Найголовніше, що нам удалося... Правда? Це зв'язок поколінь... Об'єднала нас поезія, музика, пісня. І ніякі катаклізми, політика і все інше ніколи не зруйнують зв'язку з культурною спадщиною. Такими словами закінчила вечір презентацію,   що   відбувся   в   читальному   залі   архітектурного корпусу директор бібліотеки університету Наталія Іванівна Хiлобоченко.

     Мова йде про творчу зустріч, знайомство з цікавими людьми нашого університету, студентами й викладачами, поезію, прозу та бардівські пісні у виконанні авторів – членів клубу "СТИХиЯ", що існує в нашому закладі вже близько 25 років. За цей час гостями його були відомі поети, письменники, актори. Серед них Леонід Вишеславський, Віталій Іващенко, Анатолій Шерепицький, Віктор Шлапак, Зоя Кучерява, Марія П'яних, Микола Олялін та ін.

    Приводом для зустрічі стала презентація збірки поезій поетів університету "Обрії натхнення", яка була підготовлена до 80-річчя КНУБА і є підсумковим виданням творчості відомих поетів.

   Двадцять два доценти та професори нашого університету будівництва і архітектури розповіли в збірці про свої сокровенні почуття, думки, настрої, емоції. Учасники ж презентації могли своїми очима побачити й почути вірші та пісні на вічні теми кохання, життя, досягнення.

           Першою    представила      свої      вірші президент    клубу    "СТИХиЯ" Т.О. Дембіцька. Хочеться особливо відзначити, що саме завдяки її старанню, організаторським здібностям й існує клуб – рідний дім кнубівських творчих людей, вшанованих поетів.

      За нею слово взяв професор кафедри міського будівництва, заслужений майстер спорту з шахової композиції,     міжнародний     арбітр,    гросмейстер Є.О. Рейцен. Окрім поезій, автор познайомив присутніх з власними музичними творами. "Гімн Києву" на слова професора пролунав у запису, виконаному артисткою Київського оперного театру Галиною Семененко, на музику випускниці КНУБА Лариси Фаташник.

    Член клубу "СТИХиЯ" професор кафедри архітектурних конструкцій О.Л.Підгорний свої поезії часто присвячує дитинству, рідному селу, землі, українській мові… "Моя весна – це вісім вже десятків літ…безштаньком ріс…по травах бігав… Велику Перемогу зустрічав… кохав, писав вірші... в науці пропадав для справи й для душі…". Художник-педагог В.А.Малиновський видав самостійно три збірки поезій, які присвятив любій Рівненщині, її людям, землі. Почуття, кохання – завжди в душі та серці поета. В'ячеслав Андрійович є також автором оригінальних рисованих портретів членів клубу поезії, які зобра$ жують їх в друкованих збірках.

    Коли знайомив зі своєю творчістю професор С.М.Ковальов, завідувач кафедри нарисної геометрії, у молоді заблищали очі. Адже як може бути інакше, коли "С любви начинается жизнь, se la vie, Все лучшее создано силой любви, Любовь побуждает отдать, а не взять, Всегда помогает творить и дерзать… Чтоб хрупкое счастье свое не разбить, Любимой быть надо и надо любить на сто девяносто процентов из ста. Без этого в нищей душе – пустота".

     В.Є.Богуславський, окрім проникливих віршів  на вічну    тему     кохання – "Без любви так зябко на земле, без любви ночами плохо спится…" є майстром гумористичних поезій: "Ах, как не везет мне, хоть плач, хоть рыдай, Всегда из под носа уходит трамвай, А тот, что за ним, черт возьми его мать, Не менее часа приходится ждать…". До речі, дуже приємно було отримати від автора, під час заходу його збірку мініатюр "Шутить не вредно" з думками, які приходили до голови автора під час засідань, нарад, семінарів, були недбало написані на клаптиках паперу і полях робочих зошитів: Самокрутка – одинокая безработная; Снежинка – девушка из Нежина; В ней все прекрасно – фауна и флора; Не радостный, не пакостный, а просто никакой.

    І ось, нарешті, ми бачимо виступ студентів-учасників шоу-театру "Крила Ангела".  До речі, запросив молодь на презентацію їх продюсер доцент кафедри організації і економіки будівництва, куратор ПЦБ, член клубу Ю.Е.Тимофєєв. Представила студентів голова культмасового сектора будівельного факультету, художній керівник театру Марічка Андрухів. Першим зі своєю творчістю познайомив студент Ігор Кучер.

    Вразили присутніх душевні, відверті пісні "Маме, милой" та "Поверь в чудо" у виконанні Анни Коржової та Данила Гадайчука на слова доцента архітектурного факультету, члена клуба С.В.Сьомки. Остання пісня присвячена голубам, мирним, добрим птахам, які "Как ангелы к вам в окна стучатся…" "Узнав воркованье четы голубей, Откройте им окна и двери скорей, И счастье придет непременно в ваш дом, А может надолго останется в нем… Не пожалейте хлеба вы черствого горсть, Когда прилетит к вам сей ангел как гость, Быть может, то души ушедших друзей, Как весточку шлют вам простых сизарей…"

     Марічка Андрухів, яка часто виступає на концертах в університеті, заспівала проникливу пісню "Помолимся за родителей" на слова К.Губіна та музику відомого співака Сосо Павліашвілі"Как хочу к тебе прижаться, мама, И папе тайну рассказать… Помолимся за родителей, Ангелам нашим хранителям, Помолимся, и когда-нибудь Помолятся дети за нас…"

     Величезна кількість оплесків дісталася члену клуба "СТИХиЯ" поету, композитору, аранжувальнику, виконавцю пісень у стилі шансон (з франц. – пісня) Олександру Бернацькому (сценічне ім'я Саша Нескучный). Його пісні недостатньо просто слухати, їх треба зрозуміти, це пісні про життя, відображення реальності сьогоднішнього дня. У виконанні Сашка пролунали пісні "Мужики" та "Чернобыль…боль моя". До речі, хто має бажання почути пісні у виконанні Олександра Бернацького, побачити його відео, може зайти на персональний сайт: http: //neskuchnyj.narod.ru

     На закінчення зустрічі виступили ті, хто не зміг утримати власних почуттів від творчого вечора, студентський лідер Дар'я Багнєва (МО) та заступник директора бібліотеки Університету податкової службиІ П.Щира.

     Отже, так тримати!