9 авг. 2017 г.

ДЛЯ НЕЇ МИ НЕ ПРОСТО МИНЛИВИЙ ПОТІК СТУДЕНТІВ (передрукування матеріалів 2011 року)

Дар'я Багнєва, голова ради студентського самоврядування будівельного факультету

Ольга Спусканюк, студентка МО-41 

   Часто у вузах існує думка, що між викладачем і студентом повинна бути межа, дистанція ... Її тримають перш за все самі викладачі, не допускаючи студентів на свою "особисту територію". Однією з причин цього є, що старші люди думають: якщо вони почнуть ставитися до студентів, як до рівних, то авторитет викладача впаде і в очах молодих викладач втратить свій статус. Але якщо студенти діляться з викладачами своїми проблемами, обговорюють сміливі нові теорії, то такі відносини не тільки розкріпачують студентів, а й дають їм потужний поштовх до творчих пошуків. Ні про яке панібратство мови не йде: студенти сприймають викладачів як старших колег, а до формальних відносин додаються чисто людські, створюється сприятлива для студента атмосфера, в якій він відчуває себе більш впевнено.

     Сьогодні газета "А+Б" пропонує читачам познайомитися з думкою студентів саме про такого наставника, заступника декана будівельного факультету з виховної роботи, співзасновника шоу-театру "Крила Ангела", доцента кафедри організації та управління будівництвом, кандидата технічніх наук Нонну Іванівну Нікогосян.

     "У нашому університеті є люди, які, безперечно, знаходяться на своєму місці й виконують величезну роботу, що робить їх незамінними працівниками.

   Нонна Іванівна надзвичайно цікава особистість, відкрита, життєрадісна, здатна щиро переживати й радіти за своїх студентів і співробітників, в усьому допомагати їм, йти назустріч.

   У чому її особливий підхід до студентів? – запитаєте ви. Завжди в гарному настрої, зі щирою посмішкою на обличчі вона наповнює навчальний процес своєю невичерпною енергією. Саме ця риса виділяє її з поміж інших викладачів. Нонна Іванівна бере активну участь у житті будівельного факультету, співпрацює з радою студентського самоврядування, завжди бажана особа на зібраннях, є учасником серії концертів університету "Прокинься і співай".

  Заступник декана часто спілкується із студентами, говорячи з ними на різноманітні теми. Таким чином вона вирішує відразу кілька завдань – ближче пізнає студентів і знайомиться з їх проблемами, зацікавлює в подальшому навчанні і просто по-людськи розташовує до себе. Їй не байдуже, що про неї думають студенти, педагог прагне привернути їхню увагу до занять, творчості. І дружні відносини з молоддю цьому не перешкода. Одним словом, головне, не ставити себе на недосяжну висоту і завжди бути відкритим для дружнього спілкування з студентами, аспірантами, співробітниками. І в цьому Нонна Іванівна Нікогосян – взірець для багатьох. Для неї ми не просто мінливий потік студентів, а дещо більше… Так думаємо не лише ми, а всі, хто допомагав в підготовці матеріалу для "А+Б".

    1 квітня 2011 року виповнився рік як Нонна Іванівна стала заступником декана з виховної роботи факультету. Деканат і рада студентського самоврядування вдячна наставнику за співпрацю та щиро бажає їй міцного здоров'я, невичерпного джерела енергії, творчих успіхів і нових звершень".