9 авг. 2017 г.

ЗАПИСКИ СВІДКА : ПРО ЩО СПІВАЄ КНУБА (передрукування матеріалів 2011 року)

Ю.Тимофеєв, голова служби волонтерства КНУБА, куратор РСС будфаку, доцент кафедри ОУБ  

    В актовій залі університету – ІV тур із серії концертів "Прокинься і співай". На відміну від попередніх, він динамічніший та жвавіший. Участь беруть постійні команди цієї серії концертів.

   Тема концерту – саундтреки до мультфільмів та дитячих картин. Були представлені цікаві номери, які мали хоча й не шалений успіх, але залишили після себе непогане враження. Серед них команда "Смереки" з піснею "Бяки буки" та її атмосферою веселого балагану, який добре вкладався в тональність концертної теми; виступ гурту "Алексира" (пісня "Пластилінова ворона") запам'ятався, насамперед, добре підібраними костюмами, втім деякий різнобій у діях виконавців дещо змазали загальну картину… Досить цікавим і вдалим було виконання гуртом "Романтики" пісні "I'm a believer", однак сама пісня не в'язалася з темою вечора. Виграшною позицією ще однієї команди "З пивом котить" – було органічне поєднання яскравих костюмів, непоганого вокалу з сміливим і неординарним включенням в тканину фольклору окремих сучасних мотивів (пісня "Частушки Бабок – Ежик").

    Не обійшлося на концерті, на жаль, і без невдалих виступів. Наприклад, виступ гурту "No commets" (пісня "Мы к вам приехали на час"). На цю пісню можна було зробити феєричне шоу, однак виконавці обмежилися незначною констатацією тексту. Дещо краще виглядали "Все по фен-шую" (комічна пісня "Я хочу руху"). Хотілося б бачити кращим виступ гурту "Трікс" (пісня "Крылатые качели"), в якому не вистачило динаміки, і хоч білі голуби стали знахідкою команди, але ситуації не поліпшили…

   Таким чином головним недоліком більшості виступів стала відсутність структурованого сюжету, який складається, як відомо, із зав'язки, розвитку теми, кульмінації та фіналу. Однак, нічого такого не було помічено ні в кого з учасників, окрім гурту "Крила ангела" з будівельного факультету. У пісні "Оставайся, мальчик, с нами" показано все: і тонкий гумор, і професійно структуровану історію, і сильний вокал та яскраву хореографію, а також авторську майстерність та вміння розмовляти з публікою. Номер став окрасою програми і припав до душі не лише відданим уболівальникам будфаку. Це й не дивно, адже основні виконавці (к.т.н., доцент Н.І.Нікогосян, к.е.н., асистент С.В.Владимирова, аспірантка Л.Мельник, студенти: М.А АндрухівД.ГадайчукА.КоржоваД.ОвчаренкоЄ.Селівестров, тощо) мають значний досвід сценічного життя та неабиякий природній талант у сфері художнього мистецтва.

  Хочеться також відзначити і чудове виконання дуетом Д.Гадайчук – А.Коржова пісні "Мой друг" та неперевершену гру на гітарі першокурсника МО М.Портяного у складі збірної групи. На жаль, з якоїсь причини не довелося глядачам почути не менш вишуканий виступ "будфаківської Лари Фа-біан" (Анна Насонова з МО11).

  Якщо підвести загальні підсумки, то концерт можна вважати таким, що відбувся. У черговий раз доводиться констатувати вичерпну роль в цьому будівельників і подякувати нашому режисеру Марічці Андрухів (МО-53), хореографу Снєжані В'ячеславівні Владимировій (кафедра економіки будівництва), звукорежисерам Стасу Гринкевичу (ПЦБ-23) та Денису Овчаренко (ПЦБ-32) та всім, хто долучився до цієї справи.

    Так тримати, будівельний! 

P.S.:  На мою думку, виступи були: у кого більш вдалі, в кого менш… Загалом – чогось кардинального більшість команд показати не зуміли.

https://www.youtube.com/watch?v=1b31kSYws6M&list=PLqlOYGuieO9UUvpBPjYvEo1ipXVqdq9xx&index=28&t=137s