СЛУЖБА ВОЛОНТЕРСТВА, БЛАГОДІЙНИЦТВА Й МИЛОСЕРДЯ КНУБА

 

     Служба волонтерства, благодійництва й милосердя КНУБА ( СВБМ КНУБА) –  громадська організація, що діє на теренах університету  і спеціалізується на опікунських, благодійних та просвітницьких функціях. Утворена в 2007р. за ініціативою тодішнього проректора університету з навчально-виховної роботи , професора М.М.Осєтріна

           Напрями діяльності:

1) Збір благодійних коштів для різних волонтерських програм;

2) Організація культурно-просвітницьких  заходів національно-, цивільно- та    

    героїко-патріотичного виховного змісту; 

3) Підтримка студентського самоврядування;

4) Опікунство над окремими категоріями громадян.

       СВБМ КНУБА є одним з головних організаторів однієї конференції ( Цих днів не змовкне слава з полів великих битв , 2011р.), багатьох вистав (У полум’ї  Священного Вогню кувалася Велика Перемога , 2012р. ; Ті  часи ми забути не взмозі , ті часи пам’ятаємо ми, 2014р. та інших) , трьох фільмів      (Тривалий шлях до подвигу та слави , 2013р.; Вони звільнили Київ наш, 2013р. та Напередодні Нового Року та Великого Різдва, 2017/2018р.р.)  та декількох концертів  (Стоп-кадр , 2012р.;  Весна іде,весні дорогу,2013р.;  З Кобзарем у серці, 2014р. ; Вечорова Паризька зоря, 2014р., тощо).

        Крім того, під егідою або за ініціативою СВБМ КНУБА були організовані та проведені три благодійні акції (Допоможи дитині жити в родині , 2013р.; Ice Bucket Challenge, 2014р.; Аукціон картин , 2014р.) на загальну суму близько 30 тис. грн., левова частка з яких ( понад 90℅) була скерована на фінансування потреб АТО  ( військова частина А0665 ).

             СВБМ КНУБА  співпрацює на постійній основі  з багатьма установами та колективами ( бібліотека КНУБА, рада ветеранів КНУБА, заслужений народний хор  “Будівельник”  , середня загальноосвітня школа №182 , реабілітаційний центр  “Родина”  , військова частина  АО665, тощо.) Активну участь в діяльності СВБМ  приймає будівельний факультет КНУБА.

   

          Керівництво:  голова СВБМ  КНУБА  - к.т.н. доцент Ю.Е. Тимофєєв

     Інформаційний ресурс:   сайт  Ангел”  ( http://2007-angel.io.ua), сторінка в Фейсбуці  “Служба волонтерства, благодійництва й милосердя  КНУБА” (https://www.facebook.com/svbm.angel).

БУДІВЕЛЬНИЙ ФАКУЛЬТЕТ КНУБА

 

          Будівельний факультет КНУБА – один з основних і найстаріших структурних підрозділів університету. Був утворений наказом Головного управління учбових закладів Народного Комісаріату важкої промисловості СРСР від 25.09.1934 р., №26/375. Станом на сьогодняшній  день містить у своєму складі 15 кафедр, а саме:

  1) кафедра будівельної механіки  (завідувач- д.т.н.,проф.. В.А.Баженов);

  2) кафедра економіки будівництва (завідувач – д.ек.н., проф. С.П.Стеценко );

   3) кафедра економічної теорії ( завідувач – д.ек.н., проф. В.М.Лич);

     4) кафедра залізобетонних та кам’яних конструкцій ( завідувач – д.т.н., проф. О.Д.Журавський );

    5) кафедра менеджмента в будівництві (завідувач – д.ек.н. , проф. Г.М.Рижакова );

   6) кафедра металевих та деревяних конструкцій ( завідувач – д.т.н., проф. С.І.Білик )

  7) кафедра опору матеріалів (завідувач – к.т.н..доц. О.П.Кошовий);

 8) кафедра організації і управління будівництвом (завідувач – д.т.н., проф. О.А.Тугай );

  9) кафедра основ і фундаментів ( завідувач – д.т.н.,проф. І.П.Бойко);

  10) кафедра основ інформатики ( завідувач – д.т.н., проф. П.П.Лізунов);

 11) кафедра теоретичної механіки (завідувач –д.т.н.,проф. В.В.Гайдайчук);

   12) кафедра технології будівельного виробництва ( завідувач – д.т.н.,проф. В.В.Савйовський );

 13) кафедра українознавства (завідувач – к.т.н.доц. Л.Ю.Дикарєва).

На факультеті існує чотири спеціальності (Промислове та цивільне будівництво – ПЦБ, Менеджмент організацій і адміністрування – МОіА, Облік і аудит – ОіА, Економіка підприємства – ЕП) , на яких навчається понад 2000 студентів.

      Вченими та фахівцями будівельного факультету були розроблені та впроваджені низка новацій, в тому числі

      1) автоматизована система управління об’єктами житлово-цивільного будівництва м.Москви (колектив авторів на чолі з проф. І.П.Ситніком);

      2) чисельні методи розрахунку просторових конструкцій ( школа професорів Г.В.Ісаханова,В.І.Гуляєва, В.А.Баженова);

      3)повузловий метод будівництва ( професори Г.К.Лубенець , І.П. Ситнік , С.А.Ушацький );

      4) нові форми металоконструкцій ( професори  М.М.Жербін, В.А.Пермяков, В.М.Шимановський і т.н.);

      5) методи розрахунку арочних та комбінованих систем ( проф. І.П.Поляков), впливу мало циклових навантажень температур, вологості залізобетонних конструкцій (проф. А.Я.Барашиков),роботи свайних основ високої несучої здатності      ( проф. І.П.Бойко),тощо;

     6) окремі методики програмованого навчання студентів з використанням ділових ігор (професори: В.І.РибальскийВ.А.Міхельс; кандидати наук: Є.В.ІзмайловаЕ.В.ДудинаВ.М.ПогорельцевО.Ф.КравченкоМ.О.ШебекО.С.Печникова ).

У підсумку всього цього в історії факультету налічується два Героя України, чимало лауреатів, нагород та премій різного ґатунку, в тому числі державних.

        Добре поставлена на факультеті і організаційно-виховна робота. Одна з найвпливовіших студрад університету  - це будівельна. Крім того, представник будівельників двічі в сучасній історії КНУБА очолював  його студраду. Факультет є двократним чемпіоном конкурсу  “Візитна картка КНУБА  ( 2006 та 2008 р.р.), двократним віце-чемпіоном цього ж конкурсу (2009-2010р.р.) та бронзовим призером конкурсу “ Прокинься та співай  (2011р.). З ініціативи БФ були поновлені (після тривалої перерви) конкурси краси, організований захід  “Інтелектуальний Марафон  “Пятеро кмітливих, проведена конференція  “Студент-роботодавець” , тощо.

      Факультет є також (в особі деканату та відповідної студради) співзасновником шоу-театру  “Крила   ангела, трупа якого організована на основі культмасового комітету РСС БФ  КНУБА. За допомогою цього колективу факультет став співорганізатором чималої кількості загальноуніверситетських заходів.

Партнери факультету:  Служба волонтерства, благодійництва  й милосердя  КНУБА , профспілка  КНУБА та ін..

Інформаційний ресурс факультету: офіційний сайт КНУБА  (www.knuba.edu.ua) , офіційний сайт БФ (www.bfknuba.com.ua).

Декан факультету:   д.т.н. проф. Іванченко Г.М.